Cibona je imala Budućnost na konopcima, ali je u završnici pobjedila samu sebe

Cibona je odigrala hrabro protiv favorita iz Podgorice, imala lijepu priliku za možda i pobjedu, koju je u završnici prokockala.

ABA, 21.kolo:

Cibona-Budućnost 72:76 (16:20, 13:17, 26:20,

(Planinić 26, Drežnjak 14 / Cobbs 13, Nikolić 13)

Cibona je izgubila utakmicu koju je vrlo lako mogla dobiti. Izgledalo je već na početku utakmice da Cibona ima dobar ritam, već na samom startu razigrao se Drežnjak i pokazao da će ovo biti njegov dan. Budućnost se nakon početne letargije, probudila do kraja prve četvrtine i uzela vodstvo na kraju iste, dok je Cibona konstantno puhala za vratom, ali se energetski puno trošila s obzirom na visok intenzitet obrane gostiju. Poluvrijeme je pripalo Budućnosti koja je imala +8 nakon dvadeset minuta. Drežnjaku se u napadu pridružio Planinić, koji je vodio bitku pod koševima sa gostujućim centrima, Reedom, Nikolićem i Apićem.

Cibona je na startu drugog poluvremena podigla agresivnost u obrani, što im je donijelo nekoliko lijepih kontri u kojima je prednjačio ponovno Drežnjak. Ipak, gosti su sredinom treće četvrtine ponovno pobjegli Ciboni na +10, ali su mini serijom do kraja četvrtine uspjeli doći na samo dva poena zaostatka.

Budućnost je slabo reagirala obrambeno na ulasku u posljednju četvrtinu, kod Cibone se razigrao Marić i sa dvije trice doveo Cibonu u vodstvo, pa je semafor u 35.minuti pokazivao obećavajućih 65:61. Ipak, nakon gostujućeg time-outa, gosti su podigli agresivnost u obrani, Cibona je zaredala nekoliko neiskorištenih napada i njena prednost se otopila. Vidjelo se u tim trenucima da su igrači Cibone i energetski pali, a zbog ozljede je još u trećoj četvrtini iz igre morao Nakić, zatim zbog pet prekršaja Gnjidić, nakon njega i Radovčić. U toj završnici Cibona je potrošila, ostala bez ideje u nekim napadima i zaredala sa nekoliko grešaka, što je iskusna ekipa iz Podgorice kaznila i uzela bodove u Zagrebu.

Inače ne pišemo o suđenju, no danas je trojac iz Srbije imao nekoliko previda tijekom utakmice i to direktno na štetu Cibone, a pitanje je čemu služi monitor za gledanje spornih situacija i kada se one gledaju ako ne u spornim situacijama.

Prvi strijelac kod Cibone bio je danas Darko Planinić sa 26 poena, dok je Mateo Drežnjak postigao 14, Roko Prkačin 13.

Goste je večeras predvodio dvojac Justin Cobbs-Danilo Nikolić, svaki sa po 13 poena.