CIBONA JE PRVAK HRVATSKE!!!

Kakva utakmica!!! Cibona je imala vodstvo od 11 razlike u trećoj, Cedevita okrenula i vodila +14, no sve su prosuli u zadnjih pet minuta.

HT Premijer liga, finale, 4.utakmica:

Cedevita-Cibona 98:100 (23:22,22:32,33:14,20:32)

(Krušlin 19, Cobbs 16/ Pilepić 22, Markota 14)

Prilično raspucano su krenuli i jedni i drugi u ovu četvrtu utakmicu i vidjelo se da će ovo biti utakmica na puno više poena, nego prethodna. U prvoj četvrtini gledatelji su mogli vidjeti izjednačenu igru, gdje se niti jedna ekipa nije uspjela odvojiti rezultatski, no u drugoj je Cibonin napad proradio prilično dobro, trice su zabijali Pilepić, Markota i Rogić, dok se napad Cedevite sveo na individualna rješenja, prije svega Cobbsa koji je prednjačio, bez značajnog učinka. Obrana u tih deset minuta na strani Cedevite gotovo da nije postojala, dok su Velićevi momci ponovno prikazali neviđenu energiju i momčadski duh, što je opet nedostajalo Rimčevoj ekipi. Cibona je na poluvremenu imala +9.

Dobro je krenula Cibona na početku drugog poluvremena, došla do +11, no onda su stali neobjašnjivo. Rimac je našao raspoloženu petorku i Cedevita je munjevitom serijom došla do vodstva, dok je Cibona u napadu previše srljala i žurila, što su Cedevitini igrači brzo kažnjavali. Odličnih deset minuta donijelo im je čak 33 poena, dok su u obrani podigli agresivnost i Cibona je postigla samo 14 poena. U zadnjih deset minuta se ušlo sa vodstvom Cedevite +8, a vrlo brzo su nakon uvodne dvije minute pobjegli na 82:68. Bio je to prepoznatljiv ritam Cedevite, kojeg njeni navijači dugo nisu vidjeli i željno su ga iščekivali. Uspjela je Cedevita držati dvoznamenkastu prednost kroz zadnju četvrtinu, Cibona jednostavno nije nalazila put do koša i bila je u velikim problemima pred kraj utakmice. Izgubili su onu svježinu, kreativnost i energiju, što je Cedevita iskoristila, uostalom, ništa drugo im i nije niti preostalo. U svoj toj strci i zbrci Cedevita je krenula sa soliranjem, Cibona se probudila i sa dvije trice, Bilinovca i Gilberta, smanjila na 92:86, manje od četiri minute prije kraja. Koš-faulom Novačića, Cibona je još malo smanjila na 92:89. U slijedećih nekoliko napada i jedni i drugi su promašili svoje šuteve i nekoliko minuta nije bilo poena. Sve do trice Katića za +7 Cedevite. Novačić je ponovno smanjio na 96:93, 1:25 do kraja. Pilepić je 53 sekunde prije kraja izjednačio na 96:96., Cobbs promašio svoj tisućiti šut na utakmici, a Gilbert iz polukontre položio za +2 Cibone, 31 sekundu prije kraja. Cobbs je nakon toga u zadnjem napadu Cedevite iznudio faul Gilberta, stao na slobodna bacanja i zabio oba za izjednačenje, Ciboni je ostao zadnji napad i 23 sekunde, Pilepić je šutirao i promašio, ali Gilbert je priskočio i zabio u zadnjoj sekundi za pobjedu i naslov prvaka!!!