Cibona je na mišiće dobila Alkar, u utakmici bez rezultatske neizvjesnosti.

HT Premijer liga, 17.kolo:

Cibona-Alkar 103:72 (25:11, 24:23, 22:18, 32:20)

(Rebec 20, Prkačin 18 / Vučić 19, Jacović 13)

Cibona nije imala previše problema protiv Alkara. Već nakon prvih deset minuta Velićeva momčad je imala +14. Alkar se pribrao malo u drugoj četvrtini, odigrao dobih deset minuta i uspio ostati na istom zaostatku na velikom odmoru. Završila je druga četvrtina 24:23 i tih deset minuta mogu zadovoljiti Damira Milačića na Alkarovoj klupi.

U drugom poluvremenu Cibona je “odradila posao”, kontrolom rezultata i igre, a razlika je rasla iz minute u minutu. Velić je odmarao u ovoj utakmici Katića i Novačića, dok Milačića može veseliti povratak Marića u rotaciju.

Na kraju +31 za Cibonu.

Matic Rebec je ponovno bio prvi strijelac sa 20 poena, a dobru utakmicu je odigrao i Roko Prkačin sa 18 poena, 7 skokova, 2 asistencije, 4 ukradene lopte i 2 blokade.

Kod Alkara Hrvoje Vučić je bio prvo ime sa 19 poena i 8 skokova.