Cibona na krilima Reuversa i Vildoze, u produžetku slomila Megu za 2/0 u ABA ligi

Cibona se uspjela vratiti iz velikog zaostatka i kroz produžetak uhvatiti pobjedu protiv mlade i potentne ekipe Mege.

Admiral ABA liga, 2.kolo:

Cibona-Mega Basket 89:84 (19:22, 14:25, 26:14, 19:17, 11:6)

(Reuvers 24, Vildoza 23 / Simanić 21, Rudan 14)

Bio je ovo susret momčadi koje u svojim redovima nemaju igrače starije od 26 godina, koje su nakrcane mladim i potentnim igračima pa je i bilo za očekivati brzu i atraktivni igru. Sve smo to otprilike i vidjeli u prvoj četvrtini, koju su gosti odigrali nešto bolje od Cibone, prije svega zahvaljujući igri pod koševima i svojim visokim igračima. Sa +3 je Mega otišla na prvi mali odmor.

Početak druge četvrtine obilježio je svojim učinkom Matej Rudan za Megu, sa 4 vezana poena, dok je sa druge strane Cibona pokazala veliku dozu borbenosti, što joj je donijelo priliku za povratak u susret. Majcunić je stavio tricu nakon osvojenene lopte za priključak Cibone, no Mega i dalje koristila svoje najjače oružje, brzu tranziciju iz koje su samo padali poeni i nakon trice Rudana i vodstva 24:35, Jovanović je morao tražiti time-out, ne bi li razbudio svoje momke. Povezala je tada Cibona 4 poena u dva dobra napada i odmah je reagirao gostujući trener time-outom. Loše je Cibona reagirala u obrani od pick and rolla, Mega je sve kažnjavala i sredinom četvrtine otišla na dvoznamenkastu prednost, serijom 12:3. Završilo je prvo poluvrijeme vodstvom gostiju 33:47. Imala je Mega čak 12 skokova više od Cibone u prvom dijelu…

Cibona je dobro otvorila drugi dio, puno agresivnije, što je donijelo lake poene i nakon bacanja Roka Prkačina, Cibona je smanjila na 41:49, nakon tri minute igre. Zonsku obranu stavila je Cibona, no Cazalon i Simanić su tricama ponovno odveli goste na +12, u svega minutu i pol. No, kako je ova utakmica obilovala oscilacijama sa obje strane, Cibona se nakon trice Vildoze i dvice Reuversa, opet približila na -7 (48:55). Reuvers je ubacio novu tricu nakon toga i dva neiskorištena napada Mege su Cibonu vratila u život, a Vildoza je držao Cibonu na životu svojim poenima, kako gosti ne bi opet pobjegli rezultatski. Nakon dva bacanja Vrankovića, Cibona je došla na 56:57, minutu do kraja četvrtine. Vildoza je svoju odličnu igru okrunio tricom sa deset metara za 59:61.

Matej Rudan je odmah na početku četvrtine ubacio dvije trice i Mega je pobjegla opet na +8. Reuvers je uzvratio tricom za novi povratak Cibone, a nakon sjajne dvice Radovčića, Cinona je smanjila na 66:67. Gnjidić je ubacio dvicu za vodstvo Cibone tada 68:67, no sjajni Simanić je vratio tricom vodstvo Megi. U posljednje dvije minute ušlo se sa vodstvom gostiju 74:76, nakon što je Simanić ubacio svoju petu tricu, Cibona je tu loše reagirals u preuzimanju, a Matković pogodio oba bacanja nakon toga. Cibona nije iskoristila tada dva napada, Gnjidić je loše bacio loptu i ona je otišla u out, a Simanić ubacio oba bscanja za 74:78. Vildoza je smanjio na 76:78, minutu prije kraja, a Mega napravila napadački faul i dala priliku Ciboni, a Gegić je sjajnim prodorom izjednačio na 78:78, na 43 sekunde do kraja. Simanić je promašio tricu tada, zatim i Gegić za Cibonu, da bi Smith promašio još jednu sa zvukom sirene i otišlo se u produžetak.

Prkačin je novom tricom otvorio produžetak, Rudan ubacio samo jedno bacanje, a uslijedila su tada dva promašena napada obje ekipe, da bi Reuvers svojim 21 poenom razbio taj ritam. Cibona je dobila tada poklon nakon loše izvedenog outa, a Reuvers je ubacio koš faul, za vodstvo 86:81, na 2:22 do kraja. Balcerowski i Gegić su ubacili poene, držala je Cibona i dalje +5, a sa tom se razlikom ušlo u posljednju minutu. Cazalon je stao na liniju bacanja te ubacio samo jedno. Vildoza je promašio tricu, no Gegić je izborio faul, stao na bacanja i ubacio samo drugo za 89:84, nakon čega je Vildoza prekršajem poslao Rudana na bacanja, on je promašio oba i Cibona je uzela pobjedu.

Odličnu utakmicu, punu lijepih poteza su mogli vidjeti gledatelji, koji su u pristojnom broju pohodili Draženov dom.

Sjajan je večeras bio Nathan Reuvers kod Cibone, sa 24 poena i 13 skokova i double-double učinkom, Jose Vildoza je ubacio 23. Vrlo dobre role odradili su i Amar Gegić, koji je ubacio 15 poena, dok je Antonio Vranković ubacio 4 poena, ali uz 11 skokova.

Kod gostiju, Boriša Simanić prvo ime sa 21 poenom i 9 skokova, naš Matej Rudan je ubacio 14 poena.