Cibona na mišiće pobjedila Alkar

Alkar je iznenadio Cibose samo u prvoj četvrtini, sve ostalo Cibona je odradila kako joj i priliči.

HT PREMIJER liga, 5.kolo:

Alkar-Cibona 81:98 (27:26, 19:26, 15:30, 20:16)

(Marić 19, Neal 15/ Bundović 21, Novačić 14)

Alkarovi igrači su iznenadili Cibonu u prvoj četvrtini, pogotovo preciznošću, jer zabiti Ciboni za deset minuta 27 poena, nije lako, pogotovo ako se uzme u obzir mladost kojom dirigira Damir Milačić. Ipak, Cibona se pribrala malo u drugoj četvrtini, zaigrala kako zna i stvari su polako počele izgledati kako i trebaju biti, realno. Cibona je povela i tako usmjerila utakmicu.

Sve je to kapitalizirala kroz treću četvrtinu (15:30), a onda je do kraja sve to bilo odrađivanje posla. Dvadesetak razlike se vrtilo kroz drugo poluvrijeme, a domaća momčad je uspjela na kraju utakmice tu razliku spustiti ispod 20 pa taj pokazatelj može na neki način razveseliti Milačića, bez obzira što se ovdje radi po porazu.