Cibona na Prkačinov pogon do druge uzastopne pobjede u ABA ligi

Cibona je konačno povezala dvije pobjede u ABA ligi ove sezone.

ABA liga, 17.kolo:

Cibona-Krka 78:69 (19:15, 22:18, 19:16, 18:20)

(Prkačin 20, Markota 14 / Barič 15, Lapornik 11)

Cibona je došla do druge uzastopne pobjede u ABA ligi ove sezone. Nakon što je prije nekoliko dana pao Borac u Draženovom domu, danas je bodove ostavila i Krka.

Scottie Reynolds se vratio u sastav Cibone i odmah prezentirao raznolik asortiman u napadu pa je uz raspoloženog Roka Prkačina, on bio nositelj igre. Nedostajao je Filip Bundović pa su Prkačin i Markota preuzeli ulogu, zajedno sa Darkom Planinićem, igru pod koševima gdje je Cibona danas prilično domiirala. Cibona je prvo poluvrijeme zaključila vodstvom od osam razlike, no više od same razlike, veselila je kontrola igre i rezultata, iako je Krka pružila dobar otpor u prvih dvadeset minuta.

U drugom dijelu utakmice, Cibona je kontrolirala rezultat, no kao i u nekoliko posljednjih utakmica, koncentracija je malo pala na ulasku u posljednju četvrtinu, posebice kada se gledaju slobodna bacanja (20/34), tako da je konačna razlika mogla biti puno veća da je bilo više koncentracije u njihovim izvođenjima. Krka se malo primakla u posljednjoj četvrtini, na samo -2 (68:66), no više od toga nije išlo. Promašio je Camphor dva otvorena šuta, kojima je mogao potpuno okrenuti tijek utakmice i Cibona je to kaznila. Možda i ključne poene postigao je Toni Nakić, tricu na +5, u 38.minuti i tu je Cibona počela privoditi utakmicu kraju.

Roko Prkačin je bio prvo ime Cibone sa 20 poena (7/9 šut), 6 skokova i 3 asistencije, dok je Damir Markota bio drugi strijelac ekipe sa 14 poena, kojima je dodao 4 skoka i 2 asista.