Cibona na Rebecov pogon u finale

Cibona je slomila Goricu krajem prvog poluvremena, a dobru igru iz tog dijela je odradila i u drugom poluvremenu za plasman u finale.

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ, POLUFINALE:

Cibona-Gorica 83:73 (21:21, 20:17, 25:17, 17:18)

(Rebec 28, Novačić 15 / Brzoja 16, Mazalin 10)

Prva je četvrtina prošla u neizvjesnom nadmetanju obje ekipe, nitko se nije uspio značajnije odvojiiti pa je rezultat bio 21:21 nakon deset minuta. U drugu četvrtinu je Gorica ušla puno bolje, povela devet razlike, ali i tada stala, što je Cibona iskoristila preko raspoloženog Rebeca koji je uništavao obranu Sesarove momčadi.

Cibona je u drugi dio prenijela +3, što je kroz treću četvrtinu samo podigla, a onda do kraja utakmice sačuvala stečeno vodstvo.

Matic Rebec je odigrao odličnu utakmicu u kojoj je postigao 28 poena, uz šut 9/12, dok je Ivan Novačić zabio 15.

Kod Gorice Mislav Brzoja prvi strijelac sa 16 poena, Lovro Mazalin bio je na double-double učinku od 10 poena i 14 skokova.