Cibona nadigrala Borac za treću abaligašku pobjedu u nizu, sjajna utakmica Svena Smajlagića

Cibona je dobila dramu protiv Borca i upisala treću pobjedu u ABA ligi ove sezone.

Josip Sesar je za ovu utakmicu dobio igrača više, u vidu povratka na teren Svena Smajlagića, koji je odmah pokazao koliko znači ovoj momčadi. Iako je početak utakmice bio na strani gostiju, imao je Borac vodstvo 3:13 pa 5:15, no Cibona se nekako uspjela mini serijom 10:2 vratiti u egal pa je završila četvrtina vodstvom gostiju 15:17.

Uspjela je Cibona puno boljom igrom na obje strane terena doći do 25:25, četiri minute prije kraja poluvremena, a onda i do velikog odmora i povesti, za 36:32 nakon prvih dvadeset minuta. Smajlagić je nosio Cibonu u tim trenucima, posebno šutevima za tri poena, napadački se pridodao i Mazalin, kasnije i Radovčić i Cibona je kontrolirala ritam.

Drugo je poluvrijeme, točnije početak, donio vodstvo Cibone, najviše 61:45 u 27.minuti i u tim trenucima se činilo da Borac gubi korak. No, tada je počela simultanka njihovog Amerikanca, Huntera Halea, koji je u prvom dijelu ubacio samo 12 poena, a onda je u drugom dijelu “poludio” i sa tricama vratio Borac u život.

Cibona nije imala odgovor za njega, ali je u ključnim trenucima stvari u ruke ponovno uzeo Smajlagić, Kapusta je kontrolirao napade, no prednost se malo po malo topila. Gosti su u 35.minuti došli do izjednačenja, 71:71, a onda je važnu tricu, u posljednjoj sekundi napada stavio Smajlagić, za novih +3 Cibone. Hale je nastavio u tim trenucima držati Borac na životu, ali do kraja utakmice nisu uspjevali ponovno povesti, da bi u samoj završnici, nakon lutrije slobodnih bacanja, Borac imao posljednji napad, kod vodstva Cibone 87:85. Nakon izrađene akcije, Đoković je za goste bio gotovo pa neometan na prodoru, no na sreću Cibone, promašio je čisti zicer i priliku za produžetak i slavlje Cibone moglo je početi.

Cibonu je predvodio Sven Smajlagić sa 25 poena, uz šut 8/10, od čega trice 6/8, a imao je i 5 skokova. Odličan je bio i Lovro Mazalin, koji je utakmicu završio sa 17 poena, 9 skokova i 8 asistencija, a Krešo Radovčić je sa 15 poena bio treći strijelac Cibone.

Hunter Hale je na kraju utakmicu završio sa nevjerojatna 44 poena, Novaković je dodao 15, a Radonjić 14.

Ciboni je ovo treća pobjeda u nizu u ABA ligi, a ukupno peta u oba natjecanja.