Cibona nakon produžetka srušila i FMP, uz 32 poena Mazalina

Cibona je u dva dana odigrala dva produžetka i nakon oba upisala pobjede.

Cibona je još sinoć oko 22:30 završila prvenstveni dvoboj protiv Cedevite, koji je otišao u produžetak, a već danas od 18 sati čekao ih je dvoboj protiv FMP-a u ABA ligi.

Cibona je i u ovom susretu igrala bez Aranitovića i Bundovića, što je uz nakupljeni umor od jučerašnje utakmice još dodatno otežalo odrađivanje ovog susreta.

Cibona je dobro ušla u utakmicu, na početku imala u jednom trenutku i +10, no gosti su se brzo vratili rezultatski i do poluvremena smo gledali egal susret.

Cibonu je i večeras predvodio raspoloženi Mazalin, koji je već u prvom dijelu ubacio 19 poena. Gotovo cijelo drugo poluvrijeme momčadi su se izmjenjivale u vodstvima, nitko nije uspio imati veću prednost od 4 razlike. Koliko je Mazalin bio odličan kod Cibone, tako je razigran u drugom dijelu kod gostiju bio Moore, koji je tricama držao svoju momčad na životu.

U završnici susreta razigrao se i Radovčić, a Cibona je hendikep doživjela u završnoj minuti kada je Mazalin zbog pet osobnih napustio igru. Imala je Cibona +3 na ulasku u posljednju minutu, radili su dva mala prekršaja, da bi Moore sekundu prije kraja stavio novu tricu za produžetak, iako je Cibona možda mogla i raditi prekršaj te ga bolje poslati na bacanja…

U produžetku se Cibona dobro držala, nakon poena Vukovića povela 99:97 na sredini dodatnog vremena, onda i 102:99 nakon bacanja Kapuste. Tri bacanja tada je izborio Majcunić, na 1:23 do kraja, ubacio sva tri za 105:99.

Janković je za goste tada promašio dva bacanja, a Majcunić tricom za 108:99 riješio pitanje pobjednika.

Na kraju 110:99 za Cibonu.

Mazalin je ubacio 32 poena i uhvatio 12 skokova, 20 poena i 10 asista je upisao Kapusta, Radovčić 18 poena.