Cibona nestvarnim preokretom do pobjede u Ljubljani, briljirali Branković i Drežnjak

Cibona je još jednom preokrenula visok zaostatak i došla do pobjede.

Košarkaši Cibone velikim su preokretom došli do pobjede 84:80 na gostovanju kod Cedevite Olimpije, u sklopu 26. kola regionalne ABA lige.

Domaća momčad je u 18. minuti utakmice imala 19 koševa viška (49:30), činilo se da Vukove čeka još jedan poraz u ABA ligi, ali su odličnom igrom u drugom poluvremenu, posebice u posljednjoj četvrtini, uspjeli doći do preokreta te desete pobjede u ABA lige i na najboji mogući način prekinuli niz od četiri poraza u ABA ligi.

Za veliki preokret velike zasluge idu Danku Brankoviću te Mateu Drežnjaku. Cibona je zaostatak iz prvog dijela, ali i treće četvrtine do kraja iste smanjila na osam koševa, da bi u svega dvije minute igre posljednje četvrtine došli na pola koša.

Danko Branković je poentirao uz dodatno slobodno bacanje i Cibona je tri i pol minute prije kraja došla do prvog vodstva na utakmici (76:75). Branković je nakon toga, minutu poslije pogodio i tricu za 80:76. Tricom Josea Vildoze, na 41 sekundu prije kraja, Vukovi su otišli na 82:77. Vildoza je nakon toga uspio i blokirati pokušaj trice Jake Blažiča, da bi Roko Prkačin sa dva slobodna bacanja zapečatio veliku pobjedu Cibone 84:80.

Cibona je drugo poluvrijeme dobila 45:26, dakle 19 razlike…

Danko Branković je ubacio 20 poena i imao pet skokova te tako bio najbolji igrač Cibone. Mateo Drežnjak je ubacio 17, dok su po 10 poena dodali Roko Prkačin i Amar Gegić.

Kod Cedevite Olimpije, najviše poena ubacio je Zoran Dragić i to 21.