Cibona otvorila pobjedom, vrlo dobar otpor Gorice

Cibona je došla do startne pobjede u Ligi za prvaka.

Cibona i Gorica su otvorili doigravanje, točnije Ligu za prvaka, međusobnom utakmicom, koja je krenula u igri koš za koš. Gosti nisu bili previše impresionirani posljednjim utakmicama Cibone pa su u završnici prve četvrtine uspjeli i doći do vodstva, koje su sačuvali do kraja četvrtine (24:27). Otvorio se šut Gorice (Uljarević dvije trice, Kalajžić jednu), što je i bio ključ njihovog preokreta u tim trenucima.

U drugoj četvrtini Cibona je zaigrala malo bolju i čvršću obranu, svela goste na samo 13 poena i to je bio ključ preokreta. Razigrao se i Danko Branković (13 poena) i Cibona je dobila drugi period 17:13, za konačnih 41:40 nakon prvih dvadeset minuta.

Drugo poluvrijeme Cibona je bolje otvorila, Gorica dugo čekala na prve poene i kada je Cibona sredinom iste otišla na +8 činilo se imaju sve pod kontrolom. No, uslijedilo je tada za njih nekoliko blijedih minuta, Gorica mini serijom došla do izjednačenja, a onda je Roko Prkačin dvicom u posljednjim sekundama donio +2 svojoj ekipi, pred početak odlučujuće četvrtine.

Cibona je u toj posljednjoj četvrtini ponovno došla do osjetnije prednosti, koju je uspjela iskontrolirati do kraja susreta i doći na kraju do pobjede 74:69.

Danko Branković je ubacio 17 kod Cibone, Toni Nakić 11, a po 10 Jose Vildoza te Amar Gegić.

Kod Gorice, 15 poena Mate Kalajžića, 14 je ubacio Karlo Uljarević.