Cibona pobjednički kroz Čačak, Gnjidić povukao, Majcunić i Gegić potvrdili pobjedu

Cibona je nakon sjajnog preokreta došla do važne pobjede u Čačku kod Borca.

ABA Admiral bet liga, 8.kolo:

Borac-Cibona 59:62 (16:16, 18:10, 10:12, 15:24)

(Hale 19, Novaković 9 / Gnjidić 19, Drežnjak 11)

Cibona je uspjela pobjednički proći kroz Čačak. Bila je to atipična utakmica, sa izrazito malo poena, vidjelo se već u startu utakmice da šuterski ni jedni ni drugi nisu bili raspoloženi.

Borac je nakon neizvjesne prve četvrtine, u drugoj uspio odmaći Ciboni i otpoloviti u sigurne vode, dok je Jovanovićeva momčad vrijedno skupljala izgubljene lopte, a brojka se u prvom poluvremenu zaustavila na broju 13, previše za utakmicu sa malim brojem poena.

U drugom poluvremenu Cibona je malo smanjila izgubljene lopte, no u reketu je najviše problema imala sa Savm Lešićem, koji je skakao na obje strane terena, no u napadu je Borcu stala trica, samim time i efikasnost i Cibona je malo po malo stizala vodstvo, iako je domaćin i u trećoj dionici imao dva puta po +9.

Krajem treće dionice potpuno se razigrao Lovro Gnjidić, koji baš i nije imao napadačku podršku od ostatka suigrača, no malo po malo razigravali su e Drežnjak i Gegić, no ključ priključka bio je neočekivani junak, Ivan Majcunić, koji je sa dvije trice pokrenuo Ciboninu seriju hvatanja rezultatskog priključka. U posljednjim minutama, Cibona je nakon dvice Majcunića povela nakon dugo vremena, no onda je zabrljala u tri slijedeća napada, kada je mogla zaključiti utakmicu. Ipak, Gegić je tricom Ciboni možda donio ključno vodstvo 56:58, na 34 sekunde prije kraja. Tomašević je tada promašio jedno od dva bacanja za Borac, Drežnjak izborio prekršaj i bacanja i ubacio oba za +4 Cibone. Hale je u posljednjim sekundama ubacio tricu za 59:60, ostale su dvije sekunde za napad Cibone i Drežnjak je nakon asista Gnjidića potvrdio pobjedu.

Treba reći da je Cibona utakmicu odigrala bez prva dva playmakera, Josea Vildoze i Kreše Radovčića, zbog sitnih ozljeda pa je ova pobjeda još vrijednija.

Lovro Gnjidić je bio prvo ime Cibone sa 19 poena, 5 skokova i 8 asistencija, Mateo Drežnjak je dodao 11, a Amar Gegić 10.