Cibona pobjednički kroz Zadar i čeka Partizan sa 3/0 i vrha tablice

Cibona je upisala treću pobjedu u ABA ligi.

Admiral ABA liga, 3.kolo:

Zadar-Cibona 67:68 (18:14, 17:20, 13:13, 19:21)

(Luković 16, Carter 11 / Reuvers 12, Prkačin 12)

Cibona je slavljenički prošla i kroz Zadar i na omjeru je 3/0 u ABA ligi.

Zadar je nešto bolje ušao u utakmicu, imao vodstvo kroz skoro cijelu četvrtinu i bio bolja ekipa od Cibone. Igru u prvom poluvremenu su konstantno i bespotrebno sjeckali suci, koji nisu dozvolili tri napada u nizu bez prekršaja pa su ekipe u prvom dijelu utakmice češće bile na slobodnim bacanjima, nego što su mogli razvijati igru. Nije bilo ni previše preciznosti sa obje strane i na veliki odmor se otišlo vodstvom Zadra 35:34.

U trećoj četvrtini bilo je iznimno malo poena, na kraju po 13 sa svake strane i bilo je vidljivo da obje ekipe jako žele pobjedu pa nije bilo bekog umiranja od ljepote. Rezultatske su oscilacije također bile prisutne, nitko se nije značajnije uspio odvojiti rezultatski, a i vodstva su se mijenjala često.

Cibona je do preokreta došla u završnici utakmice, kada su preuzeli vodstvo, a možda i odlučujuću tricu ubacio je Roko Prkačin za 61:66 Cibone. Zadar je uspio preko Daria Drežnjaka i njegove trice unijeti neizvjesnost, no više od toga nije išlo za domaćine i Zadar je ostao na nuli što se tiče pobjeda u ABA ligi.