Cibona pobjedom na Višnjiku povela 2:1 i vratila prednost domaćeg terena

Nakon tri utakmice, Cibona ima vodstvo 2:1 protiv Zadra u finalu prvenstva Hrvatske.

Košarkaši Cibone su u trećoj utakmici finalne serije doigravanja slavili u dvorani Krešimir Ćosić protiv Zadra 62-67 i stigli na korak do naslova prvaka.

Zagrepčani sada u seriji vode 2:1 te imaju priliku u utorak (20 sati), u četvrtoj utakmici koja se igra opet na Višnjiku, podignuti pobjednički pehar.

Tvrda i nervozna prva četvrtina imala je dva junaka. U redovima Cibone bio je to Lovro Gnjidić zahvaljujući kojemu je zagrebačka momčad imala prednost 13-17, a u zadarskim redovima Dario Drežnjak koji je pogodio tricu s centra na isteku prve četvrtine za vodstvo domaćina 19-17.

Bio je to početak zadarskog naleta koji na krilima Junakovićevih asistencija, Thompsonove dominacije u napadačkoj igri 1 na 1 nakon nove Drežnjakove trice stižu do deset poena viška 30-20. Održavali su igrači trenera Srđana Helbicha tu razliku do 36-26, no u završne tri minute prvog poluvremena ostaju bez koša pa Cibona spušta zaostatak na 36-30.

Početkom treće četvrtine Junaković odvodi Zadrane na 38-30, nakon čega kreće razdoblje bolje igre Cibone. Sve je krenulo od sjajne obrane iz koje su se otvorile i napadačke prilike te je u 25. minuti rezultata bio izjednačen 38-38. Koševi su u nastavku stizali na kapaljku, mahom s crte slobodnih bacanja, a Zadrani su nakapali više te do ulaska u posljednju dionicu nakapali prednost 47-44.

Mavra je tricom udvostručio zadarsku prednost (50-44), no Radovčić i Reuvers vraćaju utakmicu u egal (50-48). Na novu Mavrinu tricu istom mjerom odgovorio je Branković (53-51), a nakon nekoliko propuštenih prilika o obje strane Nakić tricom dovodi Cibonu u vodstvo 53-54.

U igri koš na koš čekala se greška protivnika ili individualni bljesak nekog igrača. Zadrani u prvom redu Justina Cartera koji nikako nije uspijevao zabiti iz igre. Na 3 i pol minute do kraja rezultat je bio 57-57, a nakon serije napadačkih skokova Cibona preko Tonija Nakića stiže do vodstva 57-60. Spuštanje lopte na Thompsona nije donijelo Zadranima željeni efekt, a Cibona je to znala iskoristiti. Amar Gegić novom tricom potpuno obezglavljuje Zadrane 57-63, a nakon tehničke pogreške Junakoviću Nakić tu prednost podiže na 57-64.

Justin Carter koš faulom budi nadu Zadranima (60-64) koju dodatno rasplamsava Cibonina greška pri izvođenju. No, Dario Drežnjak i Carter uzvraćaju poklon Cibosima pa Nakić bacanjem zaključava utakmicu.