Cibona pobjedom završila turneju u Poljskoj, Paponja oduševio Velića

Košarkaši Cibone su pobjedom okončali turnir u Poljskoj.

U svojoj drugoj utakmici 17. Memorijalnog turnira Wojtek Michniewicz Cibona je pobijedila Polski Cukier Torun rezultatom 89-94. Najbolji strijelac u Ciboninim redovima bio je Shane Gibson sa 20 poena, dok su Roberto Kovač i Marko Ramljak dodali po 18 odnosno 16 poena.

POLSKI CUKIER TORUN – CIBONA 89-94 (26-25, 13-15, 22-31, 28-23)

POLSKI CUKIER TORUN: Grochowski, Hornsby 9, Cel 8, Ratajcak 2, Wright 23, Lisewski, Weaver 5, Chojnacki, Perka 7, Schenk 15, Kulig 20.

CIBONA: Sabeckis, Rašić, Vucić 6, Kovač 18, Novačić 2, Prkačin 2, Rozić 3, Ljubičić 11, Gibson 20, Rhett 7, Paponja 9, Ramljak 16.

Ivan Velić, trener Cibone:

”Odigrali smo dobru utakmicu. Igrači sa klupe su iz igre zabili 53 poena a starteri 21 tako da je s te strane jako dobro. Igrali smo bez Bilinovca, Novačić je pokušao ali nije mogao jer ima ozljedu leđa, Rozića smo koristili samo prvo poluvrijeme 10 minuta i bez ta 3 igrača smo pobijedili finalista lanjskog prvenstva Poljske. I na ovoj je utakmici bilo i dobrih i loših stvari ali istaknuo bih one dobre. Imali smo 23 momčadske asistencije, od toga je Paponja postigao 7 asistencija i zabio 9 poena za 20 minuta provedenih u igri. Jako je dobro vodio ekipu i odigrao je dobru utakmicu. Kad pobijediš jednog tako jakog protivnika moraš biti zadovoljan ali to ništa ne znači, čeka nas puno posla. Nismo još uigrani, sad se vraća Bundović, Rhett je još uvijek malo nespreman i puno je stvari koje još možemo popraviti. Nadam se da će nas konačno ozljede zaobići i da ćemo biti kompletni u ovom završnom dijelu priprema. Moram istaknuti i Ramljaka kojeg je bilo po cijelom terenu, napadački i obrambeno. Odigrao je danas više jer smo se opredijelili na to da malo više osjeti sistem i igru. Turnir je bio jako dobro organiziran. Domaćini su nam zbilja bili na usluzi po pitanju svega i ovim bih im se putem zahvalio na takvom gostoprimstvu. Rekli su mi da je za njih velika stvar što je Cibona došla na njihov turnir i to se moglo i osjetiti.”

Dodajmo tome da je Josip Bilinovac na utakmici s Anwilom zadobio udarac pa je na današnjoj utakmici pošteđen.

Slijedi povratak u Zagreb. Idući je tjedan Cibona domaćin Superkupa ABA lige koji traje od 26-29. rujna. Prvu će utakmicu Vukovi igrati u petak, 27. rujna protiv Budućnosti VOLI s početkom u 20.30 sati.

Tekst i foto: KK Cibona