Cibona poražena minimalno na turniru u Anwilu

Košarkaši Cibone sudjeluju u Poljskoj na pripremnom turnir, gdje su u prvoj utakmici doživjeli poraz.

Protivnik je bila domaća momčad Anwil, koja je bila bolja od Cibosa 89:84.

CIBONA – ANWIL 84-89 (23-21, 15-27, 29-19, 17-22)

CIBONA: Bilinovac 2, Sabeckis, Rašić, Vucić 9, Kovač 14, Novačić 14, Prkačin 1, Rozić 1, Ljubičić 4, Gibson 21, Rhett 12, Paponja, Ramljak 6.

ANWIL: Dowe 17, Simon 12, Piatek, Wroten 13, Sulima, Wadowski 6, Karolak 13, Freimanis 9, Milovanović 12, Szewczyk 7, Bednarek.

Ivan Velić, trener Cibone je nakon utakmice izjavio:

”Prvo poluvrijeme mekano u obrani, primili smo previše poena. Drugo poluvrijeme smo pojačali obranu i to je onda izgledalo puno bolje. Imali smo 11 slobodnih bacanja a domaćin 28, što dovoljno govori o sudačkom kriteriju, poglavito zadnju četvrtinu gdje nismo imali nijedno slobodno bacanje a domaćin 14. U jednom trenutku smo imali +6, međutim, onda su krenuli s masakrom utakmice. Pripremna je utakmica tako da je rezultat ipak u drugom planu. Igrali smo korektnu utakmicu s protivnikom koji ima 4 puta veći budžet od nas. U razgovoru s poljskim kolegama saznao sam da prvih 8 ekipa u Poljskom prvenstvu ima budžet između 2-3 milijuna eura i to dovoljno govori o kakvoj se ligi radi i gdje je hrvatska košarka trenutno u odnosu na Poljsku. Sam Anwil ima budžet preko 3 milijuna eura a toliki budžet vjerojatno nema cijela hrvatska liga.”

Iduću utakmicu Cibosi igraju danas u 19.00 sati s Polski Cukier Torunom u Areni Torun.

Tekst i foto: KK Cibona