Cibona pregazila goste iz Osijeka!

U utakmici 7. Kola HT Premijer lige KK Cibona je na domaćem parketu ugostila KK Vrijednosnice Osijek. Obje momčadi u ovaj susret ulaze s pobjedama iz prijašnjeg kola. Cibona je teškom mukom svladala Zabok u gostima dok su Brokeri isto u posljednjim sekundama rješavali stvari protiv Gorice.

KK Cibona – KK Vrijednosnice Osijek  89:71 (35:11, 20:30, 15:9, 19:21)

Cibosi su furiozno otvorili susret i opravdali ulogu favorita. Nisu ništa htjeli prepustiti slučaju i prvu četvrtinu su dobili rezultatom 35:11, a posebice se u tom periodu istaknuo Jefferson koji je dominirao u reketu nad nedoraslom konkurencijom. Nastavak susreta se sveo na održavanje prednosti domaćina i mirno privođenje utakmice kraju. Da je utakmica riješena u prvoj četvrtini govori nam i rezultat treće četvrtine gdje je ukupan zbroj poena bio 24. Tako je trener Cibone, Ivan Velić dobio luksuz odmaranja nosioca momčadi pred važan susret protiv Zadra u ABA ligi koji je na rasporedu u ponedjeljak. Pritom je dao veću minutažu mlađim igračima i onima koji nemaju puno prilike da se pokušaju nametnuti. Na kraju rezultat utakmice iznosio je 89:71 za Cibonu koja se pokazala prejakom za gostujuće košarkaše iz Osijeka. Igrali su odličnu obranu te limitirali Vrijednosnice na samo 2 trice iz 16 pokušaja.

U domaćim redovima najbolji je bio već spomenuti Jefferson s 20 poena (9-11 iz igre) i 5 skokova te Damir Markota koji je najviše štete počinio upravo u prvoj četvrtini kada je zabio tri trice, a utakmicu je završio s 12 postignutih poena (4-6 za tri). Goste je predvodio njihov novi dinamični duo, Ante Gospić koji je postigao 18 poena uz 6 skokova te Abu Abdul-Malik sa 16 poena i 8 skokova.