Nije to baš izgledalo tako glatko za Cibonu kako možda rezultat sugerira.

Četvrtfinale, 2. utakmica:

Adria Oil Škrljevo-Cibona 71:87 (14:18, 15:23, 29:21, 13:25)

(Gunjina 15, Roberston 14, Barnjak 14 / Radovčić 20, Planinić 17)

Cibona je uspješno prošla Škrljevo i sa 2:0 se plasirala u polufinale prvenstva. No, nije ovo bilo baš lako gostovanje za Cibonu, iako to rezultat ne sugerira ovako na prvu.

Imala je Cibona kontrolu igre i rezultata u prvom poluvremenu, vodstvo od 13 razlike i dobru priliku da na startu drugog dijela riješi sve, no uporni domaćini zonskom su obranom uveli Cibonu u probleme. Oni su se nadovezali i u obrani pa je domaćin u trećoj četvrtini ubacio 29 poena, koliko je primjerice ubacio za cijelo prvo poluvrijeme.

Unijeli su tako malo nervoze u redove Cibone, no onda Cibona je na krilima Krešimira Radovčića i Darka Planinića ponovno povezala redove, zatvorila puteve košu i ostavila u posljednjih deset minuta domaćine na samo 13 poena, dok je na suprotnoj strani ubacila 25 i došla tako do pobjede i prolaska u polufinale.

Škrljevo je danas predvodio Jure Gunjina sa 15 poena, po 14 su dodali Arkim Robertson i Josip Barnjak.

Krešimir Radovčić je sa 20 poena bio prvi strijelac Cibone, dok je Darko Planinić upisao double-double učinak od 17 poena i 12 skokova.