Cibona preko Zadra do finala Kupa

Košarkaši Cibone su prvi finalist Kupa Krešimir Ćosić. Zagrepčani su i polufinalnom susretu u Rijeci pobijedili momčad Zadra 77-72.

Zadrani su tako nakon dva povezana naslova pobjednika nacionalnog kupa detronizirani, a Cibona ima priliku u sutrašnjem finalu protiv pobjednika susreta Split – Cedevita Junior slavljem doći do prvog Krešinog trofeja nakon 2013. godine.

Na samom otvaranju susreta Cibosi su pobjegli na 15-2, a svako zadarsko približavanje i pokušaj povratka u egal su rješavali tricama.

Rezultatski Zadar nije bio toliko daleko, pa je se tako u posljednju četvrtinu ušlo s rezultatom 61-55. Krešimir Radović je tricom odveo Cibonu na plus 9 (64-55), Zadar se približio na 64-57 i propustio nekoliko prilika za približavanje na dva posjeda zaostatka. Kaznio je to Vildoza tricom za 67-57.

Nagovještaj neizvjesnosti bilo je zadarsko približavanje na 68-63 pet minuta prije kraja. Gegić baca tešku loptu prema Gnjidiću i pruža priliku Zadru za potpuni povratak. Griješilo se u tom razdoblju igre s obje strane do sjajne reakcije Tonija Nakića koji napadačkim skokom svojoj momčadi donosi tri poena (2+1) i iz igre izbacuje zadarskog centra Thompsona (71-63).

Zadru se ipak ukazala prilika. Kod rezultata 75-70 Carter je ukrao loptu i poslužio Jordana na trici. Lopta nije našla put do koša, a u nastavku akcije Carter je dvicom na 11 sekundi prije kraja smanjio na 75-72. Cibona je znala kako sačuvati pobjedu te je na kraju slavila 77-72.

Gegić je kod Cibone zabio 13 poena, Drežnjak 12, a Nakić i Vildoza po 11. Kod Zadrana Jordano je postigao 16 poena, Thompson 14, Mavra 13, a Carter 12 poena.