Cibona preokretom do pobjede nad Šibenikom

Večernjim dvobojem u Draženovom domu drugo su kolo HT Premijer lige zaključili košarkaši Cibone i Šibenika. Obje su ekipe u ovaj susret ušle nakon pobjeda u prvom kolu te su taj niz željeli nastaviti i večeras.

HT Premijer liga, 2. kolo

CibonaŠibenik 92:87 (38:51)

Odmah od početka utakmice gledamo atraktivnu košarku uz brz tempo. Obje ekipe bile su odlično šuterski raspoložene te smo u prvih deset minuta vidjeli čak osam trica, po četiri sa svake strane. Na kraju prve četvrtine prednost je bila na strani gostujuće momčadi (24:28). Gosti iz Šibenika odlično otvaraju drugu četvrtinu te sa dvije trice odmiču na dvoznamenkastu prednost, a reakcija Ivana Velića na klupi Cibone izostaje te Šibenik drži vodstvo. Gosti su na odmor otišli s neočekivanih 13 poena prednosti, a Cibonu može dodatno zabrinuti 51 primljeni poen u 20 minuta igre.

Potpuno druga Cibona izlazi na teren u drugom poluvremenu. Šibenčani promašuju ono što su pogađali u prvom dijelu, a Cibona nevjerojatnom serijom 19-3 vođena sjajnim Dominicom Gilbertom prelazi u vodstvo. Cibona je treću dionicu dobila sa 16 razlike, ali je početkom četvrte Šibenik odmah poravnao rezultat. Do kraja utakmice Šibenik je bio blizu ali nije uspio stići prednost Vukova.

Kod Cibone je najbolji bio Dominic Gilbert s 18 poena. Odlično je odigrao i Josip Bilinovac koji je imao 13 poena, šest skokova i 11 asistencija. Šibenik je predvodio Martin Junaković s 30 poena i osam asistencija.