Cibona preokretom do pobjede u Zadru!

Prilično neizvjesna utakmica u borbi za prvu pobjedu u ABA ligi je na kraju pripala Ciboni, zasluženo.

ABA liga, 4. kolo:

Zadar-Cibona 78:82 (22:20, 20:18, 17:17, 19:27)

(Allen 32, Ivanov 12, Siriščević 12/ Gibson 22, Bundović 10)

Utakmica koja je i jednima i drugima značila mnogo jer nije ugodno sjediti na dnu tablice bez pobjede. Bolje ju je otvorila Cibona, sa puno više energije od igrača Zadra, koji su u početku utakmice izgledali prilično ukočeno, vidjela se određena doza pritiska, potpuno razumljivo. Ipak, pred sami kraj četvrtine, Zadar je uspio sa četiri vezana poena doći do prednosti 22:20. Nastavak utakmice je ponudio puno neizvjesnosti, sa igrom u kojoj su koševi padali ravnomjerno sa obje strane. Allen je držao Zadar na životu, već u 17. minuti je imao na kontu 19 poena, dok su kod Cibone raspoloženi bili Ramljak i Gibson. Uspio je Zadar doći do prednosti od 4 poena do poluvremena, Cibona je sama sebe zakopala sa nekoliko grešaka u napadu (osobne, koraci).

Neizvjesnost se nastavila i u trećoj četvrtini, koja je na kraju završila 17:17, što jasno oslikava kako se igralo. Ne previše precizno u napadu pa tako Zadar nije uspjevao slomiti do kraja Cibonu, a sa druge strane, Velićevim momcima je kronično nedostajao šut izvana te energija Rebeca, koji je u tri četvrtine bio neprepoznatljiv, bez poena.

Zadnja četvrtina je počela petom osobnom Junakovića, što je predstavljalo potencijalan problem za domaću momčad, iako je on danas zabio samo 2 poena, prilično skomna partija za manje od 15 minuta u igri. Zadar je nakon toga ipak uspio pobjeći Ciboni na +7, no sa dvije greške Cibona je iz kontre smanjila i vratila neizvjesnost u utakmicu. Uslijedilo je ponovno odvajanje Zadra na +6, no uporna Cibona se preko Novačića vratila na 66:65, u 35. minuti. Katić je slobodnim bacanjima nakon toga Ciboni donio izjednačenje. Katić je nakon greške Allena u 37. minuti donio Ciboni vodstvo, ali Fundić je vrlo brzo izjednačio na 72:72, na 2:25 prije kraja, a onda je nakon tehničke Velića, Allen realizirao bacanje za vodstvo Zadra 73:72. Novačić je bacanjima vratio vodstvo Ciboni, no brzo je Allen vratio istom mjerom za 75:74, 1:26 prije kraja. Gibson je zabio dvicu za 75:76 vodstvo Cibone, a nakon toga Zadar je izgubio loptu, Gibson istrčao kontru i iznudio prekršaj za nova bacanja, koja je i realizirao za vodstvo Cibone 75:78, 43 sekunde prije kraja. Siriščević je promašio tricu nakon toga, a Prkačin uhvatio loptu, vratio Gibsonu koji je ponovno izborio bacanja, zabio i riješio pitanje pobjednika. Novačić je zakucavanjem u kontri samo zapečatio pobjedu.

Allen odličan kod Zadra sa 32 poena, ali nedovoljno za pobjedu, dok je kod Cibone najbolji bio Gibson sa 22 poena.