Cibona prosula +10 u zadnje četiri minute i izgubila od Partizana

Cibonini juniori su bili pred trećom pobjedom, no loša zadnja četvrtina i samo 10 postignutih poena su ih koštali poraza.

Partizan-Cibona 98:94 (25:31, 23:24, 24:29, 26:10)

(Radovanović 25, Tarlać 20 / Buljević 27, Porobić 18)

Efikasno prvo poluvrijeme prošlo je u znaku Cibone, koja je od početka kontrolirala utakmicu i imala vodstvo. Lijepu igru su prikazali momci trenera Jurana i na poluvremenu imali +7.

Porobić i Buljević su bili posebno raspoloženi i njihovom odličnom igrom Cibona je imala konstantnu prednost i sve je dobro izgledalo do zadnjih pet minuta zadnje četvrtine. Dobra igra, kontrola rezultata i vodstvo, a onda se sve to u samo par minuta otopilo sa +10 do neriješenog rezultata, na nešto više od dvije minute do kraja. 92:92 je bio rezultat sa kojim se ušlo u završnicu, a onda su obje ekipe zaredale po tri napada bez poena i ostalo je 25 sekundi do kraja. Radovanović je zabio dvicu uz dodatno bacanje za vodstvo Partizana koje je realizirao za 95:92, a onda je Paponja 6 sekundi prije kraja šutirao tricu sa 8 metara, promašio, Partizan uhvatio loptu i izborio bacanja, od kojih je zabio samo jedno za 96:92. Cibona je smanjila na 96:94, no radila je prekršaj, a Partizan uredno pospremio dva za konačnih 98:94.

Lukša Buljević je bio prvi strijelac kod Cibone sa 27 poena i 6 skokova, dok je Vito Porobić zabio 18 poena uz 11 skokova i 4 asistencije.