Cibona razbila Acin Pesaro i osvojila Liburnia Kup

Cibona je nakon Partizana u srijedu, skinula još jedan skalp, onaj Pesara i osvojila turnir u Opatiji

Pesaro našeg Aleksandra Petrovića je bolje otvorio utakmicu i pokazao zavidnu dozu preciznosti u prvoj četvrtini, dok se Cibona tražila još u početku utakmice. No, onda se utakmica potpuno okrenula. Talijanima je potpuno stao šut, dok se Ciboni otvorio, iako su Cibosi imali i nekoliko vrlo dobrih reakcija u obrani, što je Talijanima otežalo šutiranje i Cibona je drugi period dobila 23:5.

U drugom poluvremenu Cibona je pokazala potpunu dominaciju, i to na obje strane terena. Razlika je rasla iz minute u minutu do konačnih, visokih +29.

Upisali su Cibosi pobjedu 80:51, a do nje su ju predvodili Gegić i Branković sa po 12 poena, Radovčić je ubacio 11, Drežnjak i Majcunić po 9.