Cibona razbila Zadar

Košarkaši Cibone su potpuno nadigrali goste iz Zadra i tako upisali treću pobjedu za redom, nakon Cedevite i Petrol Olimpije i u domaćem prvenstvu ostali na maksimalnom učinku.

HR Premijer liga, 4.kolo:

Cibona-Zadar 76:55 (27:11,13:13,21:14,15:17)

(Novačić 13p, Ross 10p, Jefferson 10p/Grant 10p)

Potpuno indisponirani Zadar u prvom poluvremenu se pokušavao suprotstaviti raspoloženoj Ciboni, koja je sa puno više žara od njih ušla u utakmicu. Kapetan Marin Rozić upisao je prve minute nakon ozljede, a vidjelo se po njegovoj energiji koliko mu je nedostajalo igranje. Mora se priznati i da je Cibonu poprilično služio šut, a prva je četvrtina završila uvjerljivih 27:11, Zadar je jednostavno bio neprepoznatljiv. Malo su nadošli Zadrani u drugoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno za raspoložene Cibose, unatoč nešto skromnijoj drugoj četvrtini sa obje strane. Poluvrijeme je završilo 40:24. Cibona je u prvom poluvremenu šutirala trice 6/16.

U 23. minuti Cibona je sa dvije uzastopne trice Novačića pobjegla na 50:29, a Zadar je ponovno radio neshvatljive greške u napadu, a Cibona to iskusno kažnjavala u napadu na drugoj strani. Posebno je kod Cibone bio raspoložen i Jefferson koji je za samo 15-ak minuta skupio 10 poena i 9 skokova. Na drugoj strani, Nazor je pokušavao raznim izmjenama razbuditi svoju ekipu, no osim koliko toliko raspoloženog Granta, nitko nije bio previše u utakmici, čemu svjedoči čak 12 izgubljenij lopti za 25 minuta igre. Bilo je neshvatljivo vidjeti kako Zadar nije bio u stanju obraniti niti jedan napad Cibone, tko god je krenuo prema košu, bio je uspješan. U 27. minuti semafor je pokazivao okruglih 56:31, + 25. , da bi rezultat na kraju treće bio 61:38. Cibona je u zadnjih deset minuta održavala prednost, dok Zadrani nisu pokazali neku pretjeranu volju kako bi se vratili u utakmicu, kao da su se i sami predali. Velić je malo rotirao svoje igrače pa se Zadar ipak uspio nekako djelomično vratiti u utakmicu, ali pre kasno, tek dovoljno da se razlika samo smanji za konačan rezultat 76:55.