Cibona razmontirala Split

Cibona ipak nije dozvolila jedanaesti poraz u nizu od Splita.

Vlado Jovanović je odlično pripremio momčad za ovaj susret, što je bilo vrlo važno s obzirom da prošla dva susreta. Odlučio se na nešto manje rotacije, što se pokazalo kao pun pogodak.

Gosti su nešto bolje odigrali prvu četvrtinu od Cibone, imali +2 nakon deset minuta, no Cibona je pojačala tempo u obrani u drugoj četvrtini i dozvolila Splitu samo 9 poena te na poluvrijeme otišla sa vodstvom 34:28. Petorka Gnjidić, Drežnjak, Gegić, Prkačin i Branković je funkcionirala odlično, što je navelo Jovanovića da ih drži duže u igri nego inače.

U drugom poluvremenu Cibona je potpuno dominirala, Split je pokušavao i sa tricama, sa rotacijama, no Cibonini igrači su jednostavno večeras bili bolji, raspoloženiji i više željni te pobjede, da okončaju tu seriju poraza, vidjelo se to i po body languageu kod većine igrača. Na kraju je Cibona slavila sa visokih 82:60, potpuno zasluženih, uz jednu novu odličnu pripremu utakmice od strane Vlade Jovanovića.

Amar Gegić je bio prvi strijelac Cibone sa 20 poena, Roko Prkačin je dodao 18, Mateo Drežnjak je ubacio 15, a Danko Branković 12. Lovro Gnjidić je također odigrao vrlo dobru utakmicu, ubacivši 7 poena, kojima je dodao i 7 skokova, 7 asista i čak 6 ukradenih.

Kod Splita, Toni Perković 14 poena, Darko Bajo 12.