Cibona uz puno problema preko Škrljeva

Splitska završnica Kupa Krešimira Ćosića otvorena je na Gripama dvobojem Cibone i Adria Oil Škrljeva.

Kup Krešimira Ćosića, četvrtfinale, 13. veljače

Cibona – Adria Oil Škrljevo 78:71 (36:35)

U skladu s neuobičajenim terminom utakmice, početak je donio dosta nervoze i grešaka s obje strane. Bolje se u takvoj igri snašla Cibona koja je dobila prvu četvrtinu s 23:16. Ipak, momčad Ivana Velića nikako se nije uspjela odvojiti na dvoznamenkastu prednost te je dozvolila pretposljednjoj momčadi HT Premijer lige da se vrati u rezultatski egal. Na poluvrijeme se tako otišlo s vodstvom Cibone od samo pola koša (36:35).

Drugo poluvrijeme bolje otvara momčad Škrljeva te dolazi i do prvog vodstva. Kod rezultata 51:54 Cibona radi seriju od 8:0 i ponovno vodi. U posljednje četiri minute ulazi se u potpunom egalu kada trica Damira Markote i poeni Ljubičića daju prednost Zagrepčanima koju Škrljevo do kraja nije moglo stići. Markota je zabio sedam ključnih poena i postao čovjek prevage za Cibonu.

U polufinalu će Cibona igrati protiv pobjednika susreta Zadra i Bosca, koji igraju od 15 i 30 sati.