Cibona slavila na otvaranju desetog kola

U prvom susretu desetog kola HT Premijer lige hit momčad dosadašnjeg dijela prvenstva Hermes Analitica dočekala je gradskog rivala Cibonu.

HT Premijer liga, 10. kolo

Hermes Analitica – Cibona 90:102 (53:56)

(statistika)

U Draženovom domu kojega oba današnja suparnika koriste za domaće utakmice gledali smo jako zanimljivu utakmicu na veliki broj poena. Prvo poluvrijeme rezultat je cijelo vrijeme bio u egalu. Hermes je vodio većim dijelom prve četvrtine kada Cibona radi seriju 10:2 i dolazi do prednosti koju je držala do poluvremena na koje se otišlo rezultatom 53:56. U drugome dijelu domaćin očekivano pada u napadu te ne može pratiti tempo koji je nametnula momčad Ivana Velića što je Ciboni donijelo nešto osjetniju prednost i na kraju pobjedu.

Posebno vrijedi istaknuti “triple double” učinak Roka Rogića iz Hermes Analitice. Roko je imao 22 poena, deset skokova i deset asistencija što je prava rijetkost na našim parketima. Cibonu je do pobjede predvodio Damir Markota koji je upisao 21 poen i šest skokova. U posljednjem kolu prije pauze Hermes će gostovati kod Vrijednosnica Osijek, dok će lider prvenstva Cibona u reprizi prošlogodišnjeg finala dočekati Cedevitu.