Cibona slomila Split tek u drugom poluvremenu

Cibona i Split su u Draženovom domu otvorili polufinalnu seriju HT Premijer lige, a Cibona je nakon lošeg poluvremna, ipak slavila i povela 1:0.

HT Premijer liga, polufinale, 1.utakmica:

Cibona-Split  89:82 (19:24,28:26,22:16,20:16)

(Markota 24, Bundović 19/ Vrgoč 17, Marčinković 16)

Cibona je iznimno loše ušla u utakmicu, Split je za tri minute imao 0:11 i Velić je bio primoran na time-out. Prilično energično i agresivno ušao je Split u utakmicu i na neki način izenenadio Cibonu i Velić je već u uvodnim minutama morao mijenjati tri igrača, a nakon toga Cibona je živnula i vratila se u utakmicu. Split je u Marčinkoviću i Vrgoču na početku utakmice imao dvojac koji je diktirao tempo, no Cibona se preko Bilinovčevih trica vratila u utakmicu. Unatoč tome Split je dobio prvu četvrtinu 24:19. Vidjelo se i u drugoj četvrtini da Cibona nije na potrebnoj razini ili bolje rečeno, nisu imali odgovor na igru Splita, pogotovo pod koševima. Gosti su u 24. minuti pobjegli na 27:38, do tada najveću prednost i do kraja poluvremena nastavio svojim tempom. Cibona se konstantno mučila u napadu, dok u obrani nisu imali odgovor na Vrgoča, Jukića i Kedžu u drugoj četvrtini i to je bio njihov najveći problem. Ipak, do kraja poluvremena ušlo se u egal, razigrali su se Markota i Bundović i na veliki odmor se otišlo sa prednošću gostiju 47:50. Puno previše poena za polufinale, bilo je jasno da će Cibona prva morati pojačati obranu u drugom dijelu, ne bi li opravdala ulogu favorita, a s druge strane upitno je bilo koliko će Split moći igrati u ovom tempu kako je odigrao prvo poluvrijeme.

Vidjelo se već na ulazu u drugo poluvrijeme da se Cibona digla, a Split malo pao energetski te napadčki pa je Cibona tricama Markote prešla u vodstvo koje je držala do kraja treće čevrtine. Probudili su se i Rozić i Bilinovac kod Cibone pa je Velićeva momčad potpuno kontrolirala utakmicu. Ipak, u zadnjoj četvrtini Cibona je počela srljati i gubiti lopte, što je Split gotovo sve kažnjavao i u samu završnicu se ušlo sa minimalnom prednošću Cibone. Tri minute prije kraja rezultat je bio 82:79, a Split je u tim trenucima promašio dvije trice, Kalajžić i Kedžo pa je Cibona preko Bundovićevih bacanja otišla na 84:79. Načinio je nakon toga Cobbins svoju petu osobnu grešku i ostao bez jedne od udarnih igli, a Rozić je iskoristio odličnu asistenciju Marka Ljubičića i zabio za 86:79, +7 Cibone na manje od dvije minute prije kraja. Vrgoč je svojim 17 košem smanjio na 86:82, Cibona promašila napad, a Gabrić prerano šutirao za tri poena i promašio, da bi Markota zabio zadnji čavao u lijes Splita za 89:82.

Damir Markota s 24 poena i 9 skokova prvo ime kod Cibone, a odličan je bio i Filip Bundović s 19 poena.

Kod Splita Ivan Vrgoč najbolji s 17 te Pavle Marčinković s 16 poena, 7 skokova i 4 asistencije.