Cibona srušila Mornar, za prvu pobjedu u ABA ligi ove sezone, Bundović i Kapusta junaci

Osakaćena ozlijedama Cibona je preokrenula vodstvo Mornara i došla do pobjede.

Prvu pobjedu u ABA ligi Cibona je ostvarila večeras u Draženovom domu i to protiv Mornara iz Bara.

Josipu Sesaru su nedostajali Mesiček, Smajlagić i Ljubičić, nedovoljno zaliječeni igrali su Bundović i nešto malo Malešević, no i takva, Cibona je pokazala karakter i okrenula vodstvo gostiju u završnici utakmice.

Barane je cijelu utakmicu vukao fantastični Daron Russell, koji je i večeras bio raspoložen, kao i na protekle dvije utakmice. No, upravo je on u ključnom trenutku izgubio loptu, zabivši se u dva igrača pod košem Cibone u napadu u kojem je Cibona imala 89:88, a gosti priliku za preokret. Bundović je nakon toga izborio dva bacanja, ubacio oba, a Russell dalekometnim šutom sa polovice terena promašio produžetak.

Pet minuta prije kraja gosti su imali 74:81 i ništa nije upućivalo da će toliko pasti, a Cibona se dići, no upravo to se dogodilo. Na 1:23 do kraja, Baković je ubacio svoju treću tricu na utakmici i doveo Cibonu u vodstvo 86:84, Mornar ponovno poveo, ali Cibona je bila koncentriranija u završnici i došla do velike pobjede.

Filip Bundović je odigrao sjajnu utakmicu, koju je završio sa 25 poena, uz šut 9/16, 7 skokova i 2 asista. Borna Kapusta je dodao 21 poen i 6 asista, a Ivan Perasović 14 poena, 4 skoka i 2 asista.

Sjajni Russell je predvodio Mornar sa 35 poena, dok je Pecarski potpuno stao u drugom poluvremenu, nakon odlično odrađenih prvih dvadeset minuta i utakmicu završio sa 18 poena.