Cibona teško do pobjede protiv Zaboka

U prvoj utakmici doigravanja, košarkaši Zaboka imali su vodstvo na poluvremenu u Draženovom domu, koje ipak nisu uspjeli sačuvati do kraja.

HT Premijer liga, play-off:

Cibona-Zabok 76:66(20:22,15:20,19:16,22:8)

(M.Ljubičić 20, Markota 15/ Radovčić 16, Tomas 13)

Košarkaši Zaboka iznenadili su Cibonu u njenoj dvorani i već u prvoj četvrtini pokazali da se nemaju namjeru tek tako predati. Nakon uvodnih deset minuta imali su vodstvo 20:22, koje su odličnom igrom do velikog odmora povećali na 7 poena prednosti, 35:42, a Cibona je prvo poluvrijeme izgledala prilično loše i pred Velićem je bio težak zadatak probuditi ekipu, kako ne bi već u prvoj utakmici došlo do iznenađenja.

Nije to previše dobro izgledalo niti nakon odmora, uspjela je Cibona samo smanjiti razliku pa je bilo očito da će u zadnjih deset minuta morati dobrano zapeti, ne bi li došli do pobjede, prije svega u obrani. To se na kraju i dogodilo. Pojačali su agresivnost u obrani i malo po malo lomili žilave goste te tek u 33. minuti uspjeli preći u vodstvo, koševima Ivana Novačića. Uspio je Jambrović nakon toga vratiti vodstvo svojoj ekipi, no onda je uslijedila nova serija Cibone, koju igrači Ivana Velića nisu ispustili do kraja pa su na kraju slavili sa deset poena razlike.

Marko Ljubičić i Damir Markota, kao najiskusniji bili su najbolji kod Cibone, dok su Zabok predvodili mladci Krešimir Radovčić i Luka Tomas.

Sigurno je da će ovo biti dobra opomena Ciboni pred drugu utakmicu.