Cibona teže od očekivanog do pobjede nad Furnirom

Cibona je upisala novu pobjedu u Premijer ligi, i to protiv

Košarkaši Cibone pobijedili su Furnir s 88:86, u nastavku Lige za prvaka hrvatskog prvenstva, te sa Splitom i dalje dijele 1. mjesto na tablici.
Dvije pobjede u produžecima protiv Cedevite Junior i FMP-a prepričavale su se ovih dana, a nakon 48 sati pauze u Dom Dražena Petrovića stigao je Furnir koji je jedno od ugodnijih iznenađenja sezone.

Cibona je krenula oštro i stabilno, a trener Sesar skoro 12 minuta nije mijenjao prvu petorku koju su činili Kapusta, Smajlagić, Perasović, Mazalin i Ljubičić. Nakon rezultata 8:8 u 5 minuti Cibona je ubacila 4 trice u nizu bez promašaja, dvije Perasovića, Smajlagićeva i što je osobito raritetno Ljubičićeva za prvi ozbiljniji bijeg. Totalna dominacija u skoku tih trenutaka, tako da je nešto kasnije u 15. minuti Cibona već imala 16 poena viška 37:21.

Trica se kao kriterij promjene rezultata uskoro pojavila na drugoj strani. Furnir je povukao Mateo Vidović s 3 dalekometna projektila. Kako se nizu priključio i Kalajžić gosti iz Dubrave su uspjeli prilično umanjiti prednost pri kraju prvog dijela na samo 46:42.
Napadački je Cibona bila raskošna kao i u utakmicama u posljednje vrijeme, ali su Vidović i Bošnjak pronalazili pukotine u defanzivi Sesarove ekipe pa je i na ulasku u nastavak i dalje postojala dramaturgija rezultata.

I ne samo postojala, već se razgorila do neizvjesnosti posljednjih sekundi. Naznaka je stigla već u prve 3 minute nastavka. Matej Bošnjak je ubacio 8 koševa zaredom uz dvije trice i gosti su prvi puta poveli s 53:52. Furnir je u tim trenucima prštao energijom. Bili su izrazito eksplozivni za umornu Cibonu koja bi se ponovno povremeno vanjskim šutom odvajala pa su Majcunić, Kapusta i Vuković odveli Sesarovu ekipu na 10 koševa razlike 76:66.

U utakmici uspona i padova s obje strane i opet su se pojavili isti protagonisti izjednačenja. Poeni Bošnjaka i kasnije Vidovića za 79:79 donose krajnju neizvjesnost. Drama doseže vrhunac u posljednjem napadu Furnira. Cibona je vodila s 83:82, a Kuzmanović promašio tricu za vodstvo Šarinove ekipe. U seriji slobodnih bacanja Cibona je iščupala vrijednu pobjedu s 88:86.

Novim bodovima Cibona i dalje dijeli 1. mjesto na tablici HT Premijer lige sa Splitom.

Sven Smajlagić je bio najkorisniji igrač Cibone sa 19 koševa, 8 skokova i 4 asistencije. Domagoj Vuković napadački je sve djelotvorniji. Ubacio je 14 poena, Kapusta je dodao 13, a Perasović 12, sve iz prvog poluvremena. Momčad Furnira odigrala je na visokoj razini s dvije figure koje vrijedi izdvojiti. Čak 28 koševa i 8 asistencija Bošnjaka, a Vidović je postigao 21 poen uz 5 trica.

Izvor: KK Cibona