Cibona uspješno odradila gostovanje u Osijeku

Cibona je kontrolirala igru kroz veći dio utakmice, iako je domaćin imao i vodstvo u nekim dijelovima utakmice.

Premijer liga, 12.kolo:

Vrijednosnice Osijek-Cibona 87:99 (17:28, 21:19, 30:25, 19:27)

(Bašić 18, Darling 17 / Novačić 22, Bundović 20)

Cibona je u Osijek došla samo dan prije utakmice sa Partizanom, koju igra sutra od 20 sati u Beogradu, no to ju nije previše smetalo da dobro odradi današnju utakmicu.

Već nakon nekoliko minuta imala je Cibona vodstvo 9:0 pa je domaći trener bio primoran na time-out, nakon kojeg se njegova ekipa malo konsolidirala, a posebno se Darling bio raspoložen nakon ulaska u igru, kada je tri puta uzastopno zakucao, no Velićevi igrači su u prvih deset minuta kaznili sve greške domaće momčadi. Ipak, malo opuštanje u drugoj četvrtini Cibone, Brokeri su iskoristili te malo smanjili razliku i to bez prvog strijelca Ćorića, kojeg su odlično čuvali Cibonini igrači pa je Ćorić ostao bez poena u prvom poluvremenu.

Nešto drugačija slika je bila u drugom dijelu, kada su se domaći igrači razigrali, a upravo je Ćorić sa nekoliko vezanih poena pokrenuo seriju svoje ekipe, koja je u jednom trenutku i povela, no sve je to bilo kratkog vijeka, pošto je Cibona iskusno kažnjavala sve greške u obrani Vrijednosnica, prije svih Novačić dalekometnim šutevima te Bundović pod koševima. U tom trećem periodu su se istakli bekovi obje ekipe. Bašić je dobro vodio igru Brokera, dok je Katić kod Cibone preuzeo ulogu vođe pa se priključio u poenima Bundoviću i Novačiću.

Zanimljiva je bila i zadnja četvrtina, gdje je domaća momčad “ganjala” rezultatski minus, no sa nekoliko grešaka u zandjim minutama, sami sebe su doveli u nemoguću misiju. Cibona je to ponovno kaznila i sa nekoliko kontri i pogođenih trica (Novačić, Ramljak, Bilinovac) pobjegla na +10 i to u zadnjim minutama sačuvala.

Lovre Bašić je bio prvi strijelac domaće ekipe sa 18 poena i 8 asistencija, dok je Maxwell Darling postigao na kraju 17.

Prvo ime kod Cibone bio je Ivan Novačić sa 22 poena, 8 skokova i 4 asistencije, Filip Bundović je dodao 20, dok je Josip Bilinovac zabio 18, uz stopostotni šut (4/4 za tri, 3/3 za dva). Toni Katić je završio utakmicu sa 11 poena i 7 asista.