Cibona uspješno prošla i kroz Goricu

Cibona je dobila još jednu utakmicu Premijer lige, ovoga puta na iskustvo i mišiće, Gorica je pružila jako dobar otpor u ovom susretu.

Gorica je puno bolje otvorila ovaj susret, sa nešto više prikazane energije od Cibone, koja je na startu utakmice djelovala uspavano. Nakon što je domaćin otišao na 15:7, trener Cibone, Vladimir Jovanović se dobro izvikao na svoje igrače na time-outu pa su se i oni konačno razbudili. Proradio je vanjski šut, trice su ubacili Prkačin i Mustapić, no ipak se na prvi mali odmor otišlo sa vodstvom Gorice 21:15

Cibona je u drugoj četvrtini malo više poradila na obrani, što je donijelo nekoliko lakih poena u napadu i u 15.minuti nakon trice Mustapića, vidjeli smo prvo izjednačenje 25:25. Prvo vodstvo Cibona je ostvarila nakon minute i pol, za 29:31 i vidjelo se u tim trenucima da je jezikova juha Jovanovića urodila plodom. Gorica je stala potpuno, a nakon trice Gnjidića i dvice Mustapića, Cibona je pobjegla na 29:36. Stala je Gorica nakon toga u zonu, no Cibona je i tu imala odgovor i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 33:40. Dobila je Cibona drugu četvrtinu 25:12.

Gorica se malo primaknula Ciboni na uvodu drugog poluvremena, a u 23.minuti Roko Prkačin je napustio igru zbog ozljede zgloba, kod vodstva Cibone 38:43. Gnjidić je tricom odveo Cibonu na +6, no Kapusta i Baković su vratili Goricu na samo -1, u 26.minuti. Mučila se Cibona sa obrambenim skokom, Gorica je dobila puno drugih napada i priliku za popravak loših šuteva, a sredinom četvrtine suci su zaredali sa tri tehničke (dvije Ciboni, jedna Gorici) i polako se osjetila nervoza, kako je utakmica išla svome kraju. Nakon ubačenog bacanja Kalajžića, Gorica je u 28.minuti došla do izjednačenja, 46:46. Radovčić je tada povezao tricu i dvicu za +5 Cibone, a konačni rezultat na kraju treće dionice bio je 47:53.

Cibona je ponovno dobro otvorila četvrtinu i nakon trice Nakića u 32.minuti osjetnije pobjegla na +11, 47:58. Iskontrolirala je Cibona u tim trenucima i skok, Reuvers se razigrao na obje strane terena, u poenima i obrambenom skoku i Cibona je držala tih desetak poena prednosti konstantno. Zanimljivo je da je trener Jovanović u tim dobrim trenucima Cibone, i dalje na klupi držao Brankovića i Gnjidića, do tada svoje najbolje pojedince, no njihove su zamjene, Radovčić i Reuvers jako dobro odrađivale posao. Ipak, na ulasku u posljednjih pet minuta, vratio je i Gnjidića i Brankovića na teren Jovanović, no u međuvremenu se Gorica nakon poena Bakovića i trice Savića primakla na 59:65, 4:11 do kraja. Reuvers i Baković su tada izmjenili poene, a na 2:22 do kraja, Gnjidić je zakucao za 61:69 Cibone. Gorica nije iskoristila svoj napad, a onda ni Cibona, da bi Baković smanjio na 63:69. Gnjidić je nakon prekršaja Kalajžića stao na bacanja, ubacio oba za 63:71, a Gorica promašila napad na ulasku u posljednju minutu. Ipak, nakon izgubljene lopte Gnjidića, Kapusta je u kontri ubacio dvicu za 65:71, ostalo je tada 43 sekunde do kraja utakmice. Branković je iskoristio prazninu u obrani Gorice nakon zonskog presinga za novih +8 i riješenje pitanja pobjednika. Na kraju 76:70 za Cibonu.

Danko Branković je sa 21 poenom i sjajnim šutom 9/10 bio prvi strijelac pobjedničke ekipe, Lovro Gnjidić je dodao 17.

Kod Gorice, Marko Baković 16 poena, Mate Kalajžić 15.