Cibona uvjerljiva protiv Zadra, double-double Lovre Mazalina

Cibona je bila uvjerljiva protiv Zadra u derbiju 2.kola.

Slavila je momčad Josipa Sesara u derbiju kola protiv Zadra i tako upisala prvu pobjedu u sezoni.

Cibosi su odlično ušli u utakmicu, imali su u prvoj četvrtini visokih 25:9 u 8.minuti utakmice i tu se već vidjelo da Zadar i nema previše obrambenih rješenja za domaćine, dok su oni sa druge strane potpuno podbacili u napadu. Ipak, do kraja četvrtine, Zadar je serijom 9:0 vratio nadu da može konkurirati u ovoj utakmici.

Kroz drugu četvrtinu Cibona je održavala vodstvo, no Zadar se sve više rezultatski primicao, da bi u 18.minuti i poveli prvi puta, 37:38. Do kraja poluvremena Sesarova momčad je uspjela vratiti vodstvo, pa se na odmor otišlo sa vodstvom Cibone 43:39.

Domaća je momčad u trećoj četvrtini održavala vodstvo, a raspoloženi su bili Lovro Mazalin i Filip Bundović, koji su u napadu briljirali, ali i u obrambenom skoku za Cibonu. Imala je Cibona +11 na kraju treće dionice. Ključnu prednost i razješenje pitanja pobjednika, Cibona je napravila sredinom posljednje četvrtine, kada je uhvatila dvoznamenkastu prednost, dok je Zadar u tim početnim trenucima posljednje četvrtine jednostavno nestao sa terena.

Imala je Cibona dva puta i +19 u završnici, a tako je i završila utakmica, sa +18 za domaću momčad.

Zadar je danas bio katastrofalno loš u šutu, skromnih ukupnih 30 posto jednostavno su bili prevaga, kao i loša igra u obrani.

Lovro Mazalin je bio igrač utakmice, ubacivši 18 poena, uz čak 15 skokova, Borna Kapusta je ubacio 17, a Filip Bundović 16.

Kod Zadra, Arijan Lakić 14 poena, Marko Ramljak 13.