Ciboni derbi protiv Cedevite nakon produžetka

Zagrebački derbi je otišao u produžetak, u kojem se bolje snašla Cibona.

Obje su ekipe bile lišene pomoći nekoliko igrača. Kod Cedevite je nedostajao Marčinković, a kod Cibone Bundović i Aranitović.

Potpuno dvije različite četvrtine u prvom dijelu odigrali su Cedevita i Cibona. Početak utakmice je prošao potpuno u znaku Cedevite, koja je imala konstantno vodstvo, dok Cibona nije uspjela pronaći šutersku ravnotežu. Sve to dovelo je Cedevitu do +10 na kraju prve četvrtine (28:18).

U drugih deset minuta Cibona je pronašla ritam, a Cedevita stala napadački i malo po malo, prednost domaće momčadi se topila. Sredinom četvrtine, Cibona je povela i prednost sačuvala do poluvremena (44:51). Dobila je Cibona drugu četvrtinu čak 33:16.

U trećem periodu, Cibona je nastavila sa dobrom igrom, ne toliko preciznom, ali obrambeno koncentriranom, dozvolivši domaćim igračima samo 12 poena. Držali su Cibosi desetak poena vodstva kroz cijelu četvrtinu.

U drugom poluvremenu kod Cibone su se razigrali Sven Smajlagić i Lovro Mazalin, koji su bili najzaslužniji za dvoznamenkasto vodstvo. Sa druge strane, Cedevitu je u životu držao Kruno Simon, koji je sredinom posljednje četvrtine povezao 6 poena i u 35.minuti rezultat je bio 74:77, prednost Cibone se gotovo istopila.

U posljednje tri minute ušlo se sa rezultatom 76:81, igru su tada napustili Mazalin i Topolović, obojica zbog pet osobnih, a nakon bacanja Simona Cedevita je došla na 78:81, dvije minute prije kraja susreta. Kapusta je tada promašio oba bacanja, a Simon tricom izjednačio na 81:81. Smajlagić je uzvratio dvicom za 81:83, Simon forsirao i promašio šut, a Perasović napravio korake u napadu i dao domaćinu novu priliku.

Ciani je zabio dvicu za 83:83, nakon promašaja Kučića, a Kapusta izborio dva bacanja, te poentirao oba za 83:85, 45 sekundi do kraja.

Mustapić je promašio tricu tada, Majcunić isto učinio, a onda su promašaje redali Serdarušić, pa Mustapić dva puta na ziceru, no suci su svirali prekršaj sa zvukom sirene i dali Mustapiću dva bacanja i priliku da odvede utakmicu u produžetak. Zabio je Mustapić oba i čekao nas je produžetak.

U dodatnih pet minuta ponovno smo gledali neizvjesno nadmetanje, a Simon je donio vodstvo Cedeviti 93:91, dvije minute do kraja. Dobro je Cedevita tada reagirala u obrani, u dva napada dobro su zatvorili goste, a 31 sekundu do kraja Smajlagić je izborio dva bacanja, zabio oba za 93:94. Mustapić je promašio dvicu tada, a do lopte se domogao 17-godišnji Frančešević, koji je zamjenio Kapustu koji je napustio teren zbog pet prekršaja, izborio bacanja te zabio oba za 93:96, deset sekundi do kraja.

Kučić je pokušao tricom izjednačiti, no promašio je i Cibona je upisala pobjedu.

Kruno Simon je bio prvo ime domaćina sa 24 poena, Vito Kučić je ubacio 20.

Kod Cibone najbolji Sven Smajlagić sa 25 poena, 19 je dodao Lovro Mazalin.