Cibonin dobar otpor Partizanu, Borna Kapusta podijelio čak 15 asista

Cibona je očekivano poražena na startu nove sezone ABA lige.

Većina košarkaških skeptika je očekivala blamažu Cibone večeras protiv Partizana, no nakon utakmice je ipak ostao nešto drugačiji dojam.

Cibona je vrlo dobro ušla u utakmicu i čak cijelu četvrtinu kontrolirala vodstvo, dok je Partizan muku mučio sa obranom, posebno od pick igre, gdje je Borna Kapusta već pokazao da će ovo biti njegova večer, bar kad su asistencije u pitanju. 26:25 je bio rezultat prve dionice.

Ipak, u drugoj četvrtini Partizan je razvio svoju igru, pojačao tempo u obrani i dobio četvrtinu 33:15.

Vidjelo se u nastavku utakmice, slično kao i u Splitu, da momčad Josipa Sesara ipak još kaska za ostalim ekipama, koje su se puno prije počele pripremati za sezonu. Na kraju, sigurna pobjeda Partizana, no generalno gledajući, kada se još neke stvari poslože u redovima Cibone, sa eventualno jednim pravim pojačanjem, prije svega scorerom, ova momčad ne bi trebala strepiti za ostanak u regionalnoj ligi.

Što se tiče nekakvih učinaka, Borna Kapusta je zasjenio vjerojatno sve ostale, skupivši čak 15 asistencija i to u svom debiju u ABA ligi. Inače to je sedmi najbolji učinak po asistencijama u povijesti lige.

Krešimir Ljubičić je sa 19 poena bio prvi strijelac Cibone, po 10 su dodali Lovro Mazalin i Nikola Malešević.

Kod Partizana po 14 poena su ubacili Punter, Vukčević i Trifunović.