Cibonina dominacija na Gripama, za korak bliže 1.mjestu pred doigravanje

Cibona je nakon tri godine slavila na Gripama i došla na korak do potvrde 1.mjesta prije play-offa.

Iznimno bitna utakmica za obje ekipe kada je u pitanju konačni plasman pred doigravanje, je krenula neizvjesno. U sastavu Cibone ipak se pojavio Lovro Gnjidić, unatoč najavama da će propustiti susret. Prva je četvrtina završila 17:17, a onda je Cibona u drugoj zatvorila puteve ka svom košu, dozvolila domaćinu da ubaci samo 13 poena i do kraja poluvremena Okornova momčad je otišla na +9.

Žuti su u trećoj četvrtini krenuli u misiju hvatanja priključka, no previše su griješili na obje strane i Cibona je i dalje dominirala, pogotovo u skoku, što joj je donijelo vodstvo na kraju treće četvrtine 49:60. Mateo Drežnjak je bio u tih deset minuta posebno raspoložen, ua Cibona je osim njega imala napadački raspoložene i Gegića, Prkačina i Novačića.

Držala je Cibona kontrolu rezultata i na početku posljednje dionice, desetak razlike je bio konstantan zaostatak Splita, a osim napadačkih problema, Žuti su se mučili i u obrani gdje je večeras bilo previše propuha da Cibona to ne bi kaznila. U posljednjih pet minuta se ušlo sa +8 za Cibonu, Split je uspio malo smanjiti zaostatak, no bili su domaći igrači prenervozni, Vuko je zaradio tehničku na klupi u 36.minuti, a Cibona iz bacanja otišla na +12, na 3:41 do kraja. Nakon zakucavanja Prkačina u kontri Cibona je otišla na +14 i bilo je jasno da pobjeda ide u Zagreb.

Na kraju pobjeda Cibone 62:79.

Ukić je ubacio 12 za Split, Perković 11, dok je Cibonu predvodio Drežnjak sa 16, Prkačin je dodao 14, a Gegić 13.