Čilić preko Khachanova do četvrtfinala

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale jakog turnira u američkom Cincinnatiju. Marin je u dvodnevnom okršaju čije su odigravanje krojile vremenske (ne)prilike svladao Rusa Karena Khachanova sa 7:6(5) 3:6 6:4. Meč je ukupno trajao 2 sata i 49 minuta.

Čilić je i jučer i danas bio bolji protivnik, ali svoju dominaciju nije uspijevao iskoristiti i rezultatski lakše riješiti meč. U prvom je setu imao čak pet set lopti, ali je na kraju slavio tek u 13. igri rezultatom 7:5 u tiebreaku. U drugom setu Rus dolazi do ranog breaka te uspijeva zadržati svoj servis do kraja seta kojeg osvaja sa 6:3. Meč je prekinut sinoć kod 1:1 u posljednjem setu. U današnjem nastavku oba su tenisača držala svoj servis sve do Marinova vodstva 5:4 kada je breakom na servis Khachanova stigao do pobjede.

Čilić nema puno vremena za odmor jer će već večeras ponovno na teren. U meču četvrtfinala čeka ga Španjolac Pablo Carreno Busta s kojim ima pozitivan omjer 3-0 u dosadašnjim susretima.