Clippersi izjednačili protiv Dallasa, ubitačan trio vodio Netse do 3:1 u seriji, Sunsi uzeli mjeru Lakersima

Clippersi su istom mjerom uzvratili Dallasu dvijema pobjedama na njihovom terenu, dok je Phoenix slavio u Staples Centru.

LA Clippersi su slavili i u drugom dvoboju u Dallasu i tako stigli do 2:2 u seriji. Nakon što su prve dvije utakmice u svojoj dvorani bili loši, što je Dallas iskoristio i dva puta ih pobjedio, proigrali su u važnom trenutku, na gostovanju i uzeli i drugu pobjedu u seriji. Luka Dončić definitivno nije imao svoj dan, mučio se sa šutom koji je na kraju bio 9/24, što mu je donijelo “samo” 19 poena, a osim Porzingisa (18 poena), nitko drugi kod Mavsa nije bio previše raspoložen i tu mogu tražili razloge drugog poraza u nizu. Pobjednike je predvodio Kawhi Leonard sa 29 poena, dok je naš Ivica Zubac nakon dugo vremena startao sa klupe i sa 17 minuta upisao 5 poena i uhvatio 7 skokova.

DALLAS-LA CLIPPERS 81:106

SUNSI SLAVILI KOD LAKERSA I IZJEDNAČILI SERIJU

Phoenix je slavio u drugoj utakmici kod LA Lakersa, prilično sigurnom igrom. Iako su se na početku mučili i imali minimalan zaostatak nakon prve četvrtine, u drugoj su uhvatili ritam i već do poluvremena stigli do vodstva. Lakersi su za drugo poluvrijeme ostali bez Anthonya Davisa, koji se ozlijedio i kada je otišao u svlačionicu, više se niej vraćao. Sve je tada palo na leđa Lebrona Jamesa, koji to nije bio u stanju iznijeti pa su Sunsi prebacili u višu brzinu i kada su uhvatili 10-ak poena prednosti, to su držali do kraja susreta. Zaprijetili su Lakersi u posljednjoj četvrtini, smanjili ispod 10 razlike, no to je bilo sve od njih jučer.

Chris Paul je sa 18 poena bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a po 17 su dodali Devin Booker i Jae Crowder. Kod poraženih, Lebron James prvo ime sa 25 poena.

LA LAKERS-PHOENIX 92:100

TRIO NETSA UBACIO 103 POENA ZA 3:1

Brooklyn je na krilima svojeg raspoloženog trojca stigao do uvjerljive pobjede nad Bostonom i prednosti od 3:1 u seriji. Kevin Durant je završio utakmicu sa 42 poena, Kyrie Irving sa 39, a James Harden sa 23 i kada tako igraju, vi jednostavno kao protivnik nemate šanse. Čak i ako, kao Boston, imate raspoloženog Jaysona Tatuma, koji je opet odigrao sjajnu utakmicu i inkasirao 40 poena, no u obrambenom dijelu igre Celticsa nije bilo potrebne energije da bi se zaustavio trojac Netsa i Boston je sada u velikom minusu, prije pete utakmice.

BOSTON-BROOKLYN 126:141

ATLANTA IMA 3:1 PROTIV NEW YORKA

Hawksi su stigli do treće pobjede u seriji protiv Knicksa i imaju veliku priliku proći u drugi krug doigravanja. Ključna se ispostavila treća četvrtina, koju je Atlanta dobila 12 razlike i kreirala krucijalnu prednost, koja joj je na kraju donijela mirnu završnicu i treću pobjedu u seriji.

Trae Young je ponovno bio najraspoloženiji kod pobjednika sa 27 poena, John Collins je dodao 22.

Kod poraženih, Julius Radnle je ubacio 23, RJ Barrett 21.

ATLANTA-NEW YORK 113:96