Clippersi u ludom preokretu izbacili Jazzere i poslali Bojana Bogdanovića u Split

Nevjerojatnu utakmicu u Staples Centru odigrali su LA Clippersi i Utah Jazz.

Šesta utakmica ova dva suparnika protekla je u nevjerojatnom preokretu i nadmetanju. Nakon dosta izjednačene prve četvrtine, Jazzeri su odličnom drugom četvrtinom, u kojoj su ubacili seriju trica, pobjegli domaćinu na preko 20 razlike. Posebno je u tom periodu inspiriran bio Jordan Clarkson, koji je u jednom trenutku bio nanizao 17 uzastopnih poena. No, Utah je tu stala.

Clippersi su u drugom dijelu igrali kao u transu. Prvo su kroz treću četvrtinu potpuno uhvatili priključak za Jazzerima te im ubacili čak 41 poen u četvrtini te se vratili na taj način u utakmicu. Ključna je bila serija 17:0, krajem treće kod vodstva gostiju 90:71 i tu su potpuno uhvatili priključak.

Već nakon par minuta posljednje četvrtine, Clippersi su poveli, razliku malo po malo dizali i kada su uhvatili vodstvo od 6-7 razlike sredinom četvrte, ta se prednost samo dizala do konačnih +12 i veliko slavlje momčadi iz Los Angelesa.

Utakmicu života noćas je odigrao Terrance Mann, koji je ubacio čak 39 poena, od čega trice 7/10 i uz Georgeovih 28 poena te 27 Reggieja Jacksona, bio najzaslužniji za plasman u konferencijsko finale Zapada. Ivica Zubac za 5 minuta u igri nije uspio ubaciti niti jedan poen…

Donovan Mitchell je bio prvo ime Jazza sa 39 poena, dok je Bojan Bogdanović utakmicu završio sa 14 poena (5/11 šut) i 4 skoka.

LA CLIPPERS-UTAH 131:119 (4:2 u seriji)