Clippersi ubacili 154 poena, Jokić i Murray vratili Denver u život

Clippersi su poništili Mavse noćas, dok se Denver drugom pobjedom malo spasio…

LAC su doslovno uništili Dallas. Već od početka se vidjelo da su šuterski raspoloženi, prije svih Paul George, koji se konačno probudio, dok je sa druge strane Dallas muku mučio sa obranom. Vidjelo se i da Dončića očito muči načeti zglob, kojeg je, realno, preopteretio u prošloj utakmici i to je sada došlo na naplatu. Clippersi su pobjegli već na 15-ak razlike u prvom poluvremenu, odličan šut su održavali konstantno i već do poluvremena ubacili čak 76 poena. Mavsi su već tada shvatili da će se teško izvući iz rupe u koju su upali, a sa druge strane, Clippersi su i u drugom poluvremenu nastavili odlično šutirati, što im je na kraju donijelo čak 154 poena na kraju utakmice.

LAC su imali odličnih 62 posto šuta za tri poena, za razliku od loša 32 posto Dallasa i to je bila velika prednost, koja je Leonarda, Georgea i ekipu dovela do treće pobjede u seriji. Na ruku im je jednim dijelom i išlo isključenje trenera Dallasa, Rica Carlislea, koji je dobio dvije tehničke i u trećoj četvrtini je napustio dvoranu. Ovoga puta, klupa Dallasa nije bila raspoložena kao prije dva dana i kada se sve zbroji, Dallas noćas nije imao nikakve šanse za pobjedu. Konačan rezultat od 154:111 to i govori.

Raspoložen je bio kod Clippersa Paul George, koji je ubacio 35 poena, dok je Kawhi Leonard bio standardan sa 32 poena. Naš Ivica Zubac je za 23 minute upisao 9 poena, 7 skokova, 2 asista i 2 blokade.

Mavse je predvodio Luka Dončić sa 22 poena, 8 skokova i 4 asista, Tim Hardaway Jr. je dodao 19 poena.

Nuggetsi su se na krilima odličnog Nikole Jokića i Jamala Murraya spasili drugom pobjedom nad Utah Jazzom. Jokić je već u prvoj četvrtini postigao čak 21 poen, no Jazzeri su uspjeli do kraja poluvremena doći do vodstva od 9 razlike. Drugo poluvrijeme je ipak donijelo drugu sliku, pogotovo Denvera. Razigrao se Murray i stvari su za njih polako počele bolje izgledati, u tim trenucima bili su puno bliže pobjedi. Ključnu prednost, Denver je napravio u posljednjoj četvrtini, koju su dobili 35:21 i tako došli do važne pobjede, koja ih je ostavila na životu.

Jamal Murray je sa 41 poenom bio prvi strijelac Nuggetsa, Nikola Jokić je na kraju upisao 31, uz 6 skokova i 4 asista.

Kod Jazza, prvo ime Donovan Mitchell sa 30 poena, dok su Mike Conley i Jordan Clarkson ubacili svaki po 17 poena. Jazz vodi u ovoj seriji sada 3:2.