Crvena zvezda ispila Cedevitu na eks

Nakon što je Budućnost bila bolja od Partizana u prvom polufinalu Superkupa, Crvena zvezda je drugi finalist, nakon što je bila bolja od Cedevite.

Cedevita-Crvena zvezda  68:79 (16:25,11:20,17:11,24:23)

(Aguilar 10, Cobbs 10, Benite 10, Stipanović 10/ Ragland 20, Faye 15, Perperoglu 11)

Izuzetno loše prvo poluvrijeme odigrao je naš prvak. Već u prvoj četvrtini dozvolili su Crvenoj zvezdi da im zabije 25 poena, na što Vitamini nisu imali odgovora. Gotovo ista slika i u drugoj četvrtini. Zvezda je još i povećala prednost do poluvremena za ogromnih -18 Cedevite.

Faye je Cedeviti zadavao najviše problema pod koševima, dok je jedino Cobbs kod Cedevite bio koliko toliko raspoložen, ostali stranci bili su neprimjetni, dok su naši igrači ponovno bili na minimalnoj minutaži. Uspjela se Cedevita primaknuti sredinom treće četvrtine na -8, no onda se ukazao Perperoglu i sa tri trice odveo ponovno Zvezdu na dvoznamenkastu prednost. Uspjela se Cedevita vratiti u utakmicu, nakon što je i trener Crvene zvezde malo lutao sa izmjenama i razbio igru svoje momčadi. Dvije minute do kraja Cedevita je bila na -5, no Ragland je zabio tricu sa gotovo osam metara i zabio zadnji čavao u Cedevitin lijes. Na kraju serija slobodnih bacanja dovela je do konačnog rezultata 68:79.