Crvena zvezda nadigrala bezidejnu Cibonu

12.kolo ABA lige donijelo je dva zagrebačko-beogradska obračuna. U onom prvom Cibona je u “KC Dražena Petrovića” ugostila vodeću i neporaženu Crvenu zvezdu.

Cibona-Crvena zvezda 54:76 (18:24, 13:14, 17:22, 6:16)

Ljubičić 17, Marić 12 / Baron 16, Ojo 15 (10sk)

“Vukovi” su pauzu u domaćem prvenstvu dočekali na prvom mjestu ljestvice s omjerom 9-2 te su nakon pobjeda nad Krkom, Budućnosti i Cedevitom (HT Premijer liga) s velikim samopouzdanjem dočekali moćnu Crvenu zvezdu koja je apsolutni favorit za naslov prvaka.

Cibona otvara vrlo dobro te na krilima Marka Ljubičića ima prednost 16:14, no tada slijedi velika serija gostiju (2:15) koji odlaze na dvoznamenkastu prednsot. Tricama MarićaMarkote smanjuju Zagrepčani na minus sedam (31:38) što je i konačan rezultat prvog poluvremena. Zvezda je dominirala pod obručem, a obje ekipe imale su jako loš šut za tri poena nakon polovice utakmice (Cibona 4/16, Crvena zvezda 3/10).

U trećoj četvrtini na životu “Vukove” održava tek Marić koji ubacuje tri vezane trice. Zvezda cijelo vrijeme igra vrlo jednostavno te održava prednost od desetak koševa. Cibona je stigla do minus šest, no odmah su gosti vratili uobičajenu prednost, a u posljednjih deset minuta ušlo se s rezultatom 48:60. Cibonina se igra potpuno raspala u posljednjem periodu igre (ubacili tek šest poena u 10 minuta!) te je Crvena zvezda lakoćom upisala svoju 12. pobjedu u isto toliko utakmica dok je Zagrepčanima ovo sedmi poraz u sezoni.