CSKA bolji od Maccabija, Gran Canarii španjolski derbi

Večeras su odigrane prve utakmice drugog kola Eurolige.

Darussafaka je stigla do prve pobjede, ovoga puta protiv novaka u Euroligi, Podgoričke Budućnosti. Konačan rezultat bio je 71:63. Peiners je sa 15 poena bio prvi strijelac kod pobjednika, Kidd je dodao 12, a Clark i Gordić kod Budućnosti  postigli su svaki po 11.

CSKA je u derbiju dana slavio na gostovanju kod Maccabija 86:89. Iako se u zadnju četvrtinu ušlo sa vodstvom Maccabija, Spahijini igrači nisu uspjeli sačuvati vodstvo i pobjeda je otišla u Moskvu. Caloiaro je bio najbolji kod Izraelaca sa 21 poenom, Black i Roll su dodali svaki po 15. Kod CKSA nezadrživ je bio Nando De Colo sa 27 poena, Hines mu je pomogao sa 14, a Higgins sa 13 poena, dovoljno za preokret i pobjedu.

Bayern je na neki način priredio iznenađenje večeri, savladavši Panathinaikos 80:79. Nihad Đedović opet je bio najbolji pojedinac kod Bayerna sa 19 poena, Barthel je dodao 12. Kod Grka Langford sa 18 poena i Mitoglou sa 10 jedini dvoznamenkasti, nedovoljno za pobjedu.

U zadnjoj utakmici dana vidjeli smo derbi Španjolske, a sastali su se Gran Canaria i Barcelona, a nakon uzbudljive završnice slavila je Gran Canaria 87:86. Odličan je bio Evans sa 19 poena, Hannah je dodao 14, a Strawberry i Tillie su zabili po 13. Kod Barcelone prvi strijelac je bio Kuric sa 24 poena, a naš Ante Tomić je zabio 18 za 27 minuta igre.