CSKA i Real uvjerljivi na startu

Jučer je započela nova sezona košarkaške Eurolige, a branitelj naslova Real Madrid, CSKA i Anadolu Efes su bili uvjerljivi na startu.

CSKA je bez većih problema bio bolji od Barcelone 95:75, koja je unatoč nekim promjenama ipak još uvijek rang ispod moćnih Rusa. Cory Higgins sa 18 te Nando De Colo sa 17 poena su predvodili CSKA, dok su kod Barcelone jedina dva raspoložena igrača bili Kyle Kuric sa 15 poena i Jaka Blažič sa 11 poena, a naš Ante Tomić igrao je samo 8 minuta i skupio 6 poena i 4 skoka.

Panathinaikos je u svojoj dvorani u neizvjesnoj utakmici bio bolji od Spahijinog Maccabija, tek u završnici 89:84. Matt Lojeski sa 20 poena ih je predvodio do pobjede, a Keith Langford je dodao 13. Kod Maccabija Scottie Wilbekin najbolji sa 24 poena, Michael Roll upisao se u strijelce sa 15 poena. Maccabi je imao čak 18 izgubljenih lopti, što ih je koštalo pobjede.

Bayern Munchen je vjerojatno očekivao nešto bolje otvaranje nove sezone od ovog što je priuštio svojim navijačima protiv Anadolu Efesa. Gosti su slavili uvjerljivo 71:90, odličnom trećom četvrtinom koju su dobili 14:28. Domaću momčad, koju vodi Dejan Radonjić, bivši trener Crvene zvezde, predvodio je Nihad Đedović sa 17 poena, dok je Stefan Jović zabio 15, no Balkanska veza nije bila dovoljna za pobjedu. Turke su predvodili Brock Motum sa 14 poena, Shane Larkin dodao je 13. Krunoslav Simon je za 13 minuta na parketu postigao jednu tricu.

Branitelj naslova Real Madrid pobjedom je otvorio svoju novu eru bez Luke Dončića. Bili su bolji od Darussafake 109:93, uz 15 pogođenih trica. Čak šestorica igrača bili su dvoznamenkasti, a predvodio ih je Anthony Randolph sa 16, Jaycee Carroll dodao je 14, a Sergio Lull, Fabien Causer i Jeffery Taylor postigli su svaki po 13 poena. Kod gostiju Ray McCallum najbolji sa 18 poena.