Ćupić u zadnjoj sekundi za slavlje Đakova

Đakovo je upisalo i drugu pobjedu u dvije utakmice, ovoga puta protiv jednog od favorita za prvo mjesto, momčadi Jazina i to košem u posljednjoj sekundi.

PRVA LIGA, 2.kolo:

Đakovo-Jazine Arbanasi 86:85 (22:12,21:30,22:21,21:22)

(Mat.Karlović 25p,9 sk,Hrkač 18p,7 sk/Sarajlija 19p,7asis, Banić 19p,5 sk)

Đakovčani su odlično otvorili utakmicu i gostima dali do znanja da neće tek tako lako do bodova. Iako su ostali bez Jakova Vladovića nakon prvog kola, vratili su u ekipu Mirzu Sarajliju, koji je pokazao da će biti pojačanje. Nekako su se gosti pribrali i u drugoj četvrtini dali znakove otrježnjenja pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 43:42 i bilo je jasno da će do kraja to biti teška bitka. Tako je i bilo do posljednjih nekoliko minuta. Vodstvo se izmjenjivalo kao na traci. Zadrani su dvije minute prije kraja imali vodstvo 79:81, no domaći su preko Hrkača i Mateja Karlovića vratili predonost Đakovu za 84:82. U slijedećem napadu mladi Banić je postigao tricu za 84:85 i svi su već vidjeli kako bodovi ipak odlaze favoritu. No, ne i momčad Đakova. Nakon time-outa, Marko Karlović je šutirao za dva poena, promašio, a domaći centar Mikulić uhvatio je skok u napadu, vidio samog Ćupića pod košem kojije dvije sekunde prije kraja zabio za pobjedu 86:85 i veliko slavlje moglo je početi.

Matej Karlović opet je bio najbolji pojedinac sa 25 poena i 9 skokova, Antun Hrkač dodao je 18 poena, Kristijan Vladović 16 i kapetan Matej Češkić 13 poena.

Kod gostiju Mirza Sarajlija i Emilio Banić svaki po 19 poena.