Curryev show sa 50 poena, Bullsi sredili Netse, triple-double Jokića i Westbrooka

Zanimljiva noć u NBA ligi…

Golden State je na svom parketu dočekao Atlanta Hawkse i do poluvremena imao zaostatak od 4 poena, no veliku večer nagovjestio je Steph Curry, koji je ubacio prvih 13 poena svoje momčadi. U drugom poluvremnu, točnije u trećoj četvrtini, Warriorsi su prelomili utakmicu, dobivši treću četvrtinu 41:20 i iz tog minusa, Hawksi se nisu vratili. Curry je završio utakmicu sa čak 50 poena, uz 50 posto šuta (14/28, trice 9/19), uz 7 skokova i čak 10 asista. Konačni rezultat je bio 127:113. Trae Young je sa 28 predvodio poražene…

Chicago je na svom terenu dočekao Netse i prelomio utakmicu u posljednjoj četvrtini, koju su Bullsi dobili čak 42:17 i ostavili Netse bez pobjede. Gostima nije pomogao niti raspoloženi Kevin Durant, koji je ubacio 38 poena, dok je Bullse predvodio DeMar DeRozan sa 28 poena te Zach LaVine sa 24 poena. 118:95 je bio konačan rezultat…

Denver je slavio protiv Miamija 113:96, odličnom igrom kroz tri četvrtine, a potpomognuto triple-double učinkom Nikole Jokića, koji je ubacio 25 poena, uhvatio 15 skokova i podijelio 10 asistencija. Isti broj poena ubacio je Will Barton, dok je goste predvodio Jimmy Butler sa 31 poenom.

Zanimljivo je bilo i u Los Angelesu, gdje smo gledali utakmicu punu preokreta. Lakersi su u završnici imali sve u svojim rukama, no u posljednjih nekoliko minuta, gotovo su prosuli sve. Hornetsi su se vratili u posljenjoj minuti i nakon trice Bridgesa, 23 sekunde prije kraja, odveli utakmicu u produžetak. Tamo su se ipak bolje snašli Lakersi i dobili utakmicu, iako su Hornetsi imali čak tri šuta za novi produžetak, no lopta nije htjela u obruč i završilo je 126:123 za domaćine. Anthony Davis je predvodio pobjednike sa 32 poena i 12 skokova, Carmelo Anthony je dodao 29 sa klupe, a Russell Westbrook je upisao triple-double učinak od 17 poena, 12 skokova i 14 asista. Kod gostiju, Terry Rozier prvo ime sa 29 poena, 25 je ubacio LaMelo Ball