Đakovo otvorilo turnir pobjedom nad Podravcem, uz 22 poena Antuna Hrkača

Domaćin turnira Đakovo, je turnir otvorio pobjedom nad Podravcem.

Domaćin Đakovo je furiozno ušao u susret protiv Podravca, iako je ritam utakmice bio za upola lošiji od utakmice Stoja-Diadora. Đakovčani su dobili prvi period 32:17, uz 5 ubačenih trica.

U drugoj četvrtini Đakovo je spustilo papučicu sa gasa, primirilo malo igru, a to su onda igrači Podravca iskoristi i malo po malo spuštali razliku pa je u 16.minuti rezultat bio 41:33 za Đakovo. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Đakova 49:43.

Matej Češkić kod Đakova te Paško Vrlika kod Podravca su ubacili po 12 poena u prvom poluvremenu.

Antun Hrkač je poveo Đakovo u drugo poluvrijeme sa tri trice, otišla je njegova momčad na +14, ali uporni igrači Podravca vratili su se i iz tog minusa, iskoristili malo opuštanje Đakova u obrani i u 27.minuti došli na 67:60. Razigrao se Stefan Zadravec kod Podravca i utakmica je dobila ponovno neizvjestan tijek. Kraj treće četvrtine pokazivao je rezultat 73:67 za Đakovo, uspio je Podravac doći do 24:24 u tom periodu. Julijan Zadravec je povezao dvije trice i doveo Podravac na samo -5, propustili su nakon toga i jedni i drugi prigode za nove poene, da bi tricu zabio tada za Podravac Nikola Šestak za 75:73 u 33.minuti. Uzvratio je tricom Matej Češkić za Đakovo (80:73), a gosti su tada napravili i nesportski prekršaj nakon neiskorištenog napada, što je Đakovu dalo novu priliku za rezultatski bijeg u završnici utakmice. Neven Čupić je ubacio jedno bacanje nakon toga, a Šestak iskoristio utrčavanje i smanjio opet na 81:75, pet minuta do kraja. Nije Podravac iskoristio tada tri napada i priliku da se približe, u 37.minuti semafor je pokazivao 83:77 za Đakovo. Nakon nove trice Hrkača na 1:39 do kraja, stvari su bile riješene (88:79).