Đakovo preko umorne Diadore do druge pobjede, imamo tri ekipe sa dvije pobjede

Silno motivirani domaći igrači su nošeni navijanjem mnogobrojne publike uspjeli doći do druge pobjede na turniru.

Đakovčani su agresivno krenuli u svoju drugu utakmicu, ne bi li se dokopali druge pobjede i tako zadržali šanse za prve dvije pozicije. Diadora je izgledala umorno već na početku, njenim igračima je ovo treća utakmica u tri dana i domaćin je to iskoristio. Imali su domaćini vodstvo tijekom cijelog prvog poluvremena, uz povremene bljeskove ekipe iz Zadra, koja je samo uspjevala održavati zaostatak da domaćin ne odmakne previše. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom domaćina 38:32, Turalija je sa 11 poena bio najbolji pojedinac domaće ekipe, 9 je dodao Matej Češkić, a po 8 Škrinjarić i Hrkač. Kod Diadore, Vito Barbaroša je zaključio poluvrijeme sa 8 poena.

Drugo poluvrijeme je Diadora bolje otvorila, zs nijansu bolje od domaćina i utakmica je ušla u neizvjestan tijek. Igralo se dugo koš za koš, sve do same završnice, tri minute prije kraja rezultat je bio 63:63. Škrinjarić je tada ubacio tricu za 66:63, Diadora nije iskoristila svoje napade, a onda je Turalija ubacio dvicu za 68:63. U završnoj minuti Hrkač je bio precizan sa linije slobodnih bacanja i domaćin je mogao početi sa slavljem. Konačan rezultat bio je 74:66.

Nikola Turalija je ubacio 22 poena za Đakovo, Matej Češkić je dodao 20.

Diadoru je predvodio Roko Erslan sa 18 poena, Vito Barbaroša je dodao 17.