Đakovu domaćica protiv Maksimira, Pula slavila u Virju pa imamo tri ekipe u “gužvi”

Odigrano je 5.kolo kvalifikacija za popunu Prve lige.

Nakon odigranih utakmica 5.kola, a i prema nekim očekivanjima i predviđanjima, zagužvala se situacija ispod prvoplasirane i neporažene Puntamike. Od 2. do 4.mjesta sada su se izjednačile tri ekipe: Đakovo, Maksimir i Pula.

Đakovo je na svom parketu slavilo protiv Maksimira 90:74, iako početak nije bio previše bajan za njih. Imali su gosti +1 nakon prve četvrtine, da bi rezultat na poluvremenu bio 42:42. Neizvjesnost je trajala i u trećoj četvrtini, a pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini, koju je domaća momčad dobila 26:11 i tako si osigurala pobjedu.

Prvo ime kod pobjednika, ali i susreta, bio je Stjepan Hajduković, koji je utakmicu završio sa 22 poena i 8 asistencija, a vrlo dobru rolu odradio je i Petar Kozić, koji je Maksimiru ubacio 20 poena.

Zagrepčane su predvodili Mislav Cikojević sa 20 poena i 9 skokova te Benjamin Bučaj sa 16 poena.

Pula je slavila na gostovanju u Virju kod Podravca, 83:87. Puljani su uspjeli kroz tri četvrtine kontrolirati rezultat i tijek utakmice, a onda im se u posljednjoj četvrtini dogodio pad koji ih je mogao skupo koštati. Domaćin je mini serijom od 58:67, za svega nekoliko minuta doći do 74:69 i činilo se su se gosti raspali. No, ukazao se tada Tomas Belina, kasnije i iskusni Mirko Marić, koji su svojim tricama napravili svoj preokret i odveli rezultat ponovno na mlin svoje momčadi, koja je u završnici uspjela sačuvati prednost i doći do važne pobjede, za ostanak u utrci za 2.mjestom.